Polycom, amerykański dostawca rozwiązań telekonferencyjnych i telepresence, w połowie roku wypuści na rynek nowego typu produkt, który pozwoli na połączenia telekonferencyjne bez konieczności upgrade’u infrastruktury sieciowej.

– Firm, które zainwestowały w sieci dedykowane dla telekonferencji i telepresence jest wciąż relatywnie niewiele, mimo rosnącej popularności komunikacji wideo – mówi Chris Prowse, dyrektor zarządzający Polycom Poland. W połowie roku, dzięki partnerstwu z Juniper Networks, która dostarczy rozwiązania optymalizujące wykorzystanie przepływności łącza, na rynku pojawi się wspólne rozwiązanie telekonferencyjne obu firm. – Nie wiemy jeszcze, jaka będzie nazwa i strategia marketingowa dla tego produktu. Kierujemy go jednak do firm, które chcą ograniczać koszty podróży służbowych przez wykorzystanie komunikacji wideo, a jednocześnie nie chcą lub nie mogą rozbudowywać swojej sieci tylko w tym celu – mówi Chris Prowse.

Niedawno rpkom.pl streszczał najnowszy raport Deloitte Telecoms Predictions 2010, w którym inwestycje w optymalizację wykorzystania zasobów sieci i pojawienie się pierwszych  produktów na niej opartych było jednym z głównych trendów branży telekomunikacyjnej przewidywanych na bieżący rok. Artykuł można [link=index.php?option=com_content&view=article&id=742%3A2010-inwestycje-w-optymalizacj-ruchu-w-sieci-bd-koniecznoci&catid=2%3Anewsy&Itemid=1]znaleźć tutaj.[/link]