T-Mobile Polska złożył wniosek o rezerwację dwóch bloków częstotliwości 800 MHz – poinformował operator, choć wygrał w aukcji jeden blok tego pasma.

„Przez 19 lat obecności na rynku udowodniliśmy wielokrotnie, że jesteśmy solidnym i wiarygodnym inwestorem. Jedynym celem udziału w aukcji było dla nas pozyskanie częstotliwości na potrzeby budowy zasięgu LTE. Jako oczywisty traktujemy więc fakt, że wywiążemy się ze zobowiązań składanych w czasie licytacji.

Właśnie dlatego złożyliśmy wniosek o rezerwację dwóch bloków częstotliwości 800 MHz: pasma, na którym oferta T-Mobile była najwyższą oraz drugiego, w którym zwycięską była oferta firmy NetNet. W przypadku, gdyby ta nie wywiązała się ze swoich deklaracji, jesteśmy zdecydowani do zapłacenia zaproponowanej przez nas kwoty i odebrania dwóch bloków z pasma 800 MHz” – podał operator należący do grupy Deutsche Telekom.

„Mamy nadzieję, że zgodnie z zapowiedziami UKE przeprowadzi proces rezerwacji częstotliwości jak najsprawniej, by polscy klienci mogli jak najszybciej rozpocząć korzystanie z zasięgu LTE nawet w rejonach, które do tej pory były pozbawione szybkiego dostępu do sieci” – czytamy.

„Jednocześnie należy podkreślić, że wynik aukcji obciążony jest wieloma wątpliwościami dotyczącymi przebiegu procesu oraz sposobu jego zakończenia. Oznacza to, że planując wielomilionowe inwestycje operatorzy muszą liczyć się ze znaczącym ryzykiem wynikającym z możliwości podważenia wyników postępowania na drodze prawnej. Obecnie analizujemy sytuację i nie wykluczamy podjęcia dalszych kroków w tym obszarze”  – informuje T-Mobile Polska.