Przegląd prasy rpkom.pl – czwartek 7 czerwca

Publikacja: 07.06.2018 07:30

TVN do dekoncentracji

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji proponuje, aby przepisy dekoncentracyjne znalazły się w noweli ustawy o RTV. Pozwoli to załatwić sprawę szybciej i ciszej. 
http://wiadomosci.dziennik.pl/media/artykuly/575776,tvn-dekoncentracja-krrit-nowe-przepisy-nowelziacja-ustawa-rtv.html (dostęp płatny)

Parkiet

Gospodarka 4.0 jest nieunikniona
Udział w technologicznej rewolucji nie jest kwestią wyboru czy chęci. Kto się w nią nie włączy, pozostanie ma marginesie. Ale to proces dosyć skomplikowany, kosztowny i niesie sporo wyzwań.
http://archiwum.parkiet.com/artykul/799893_Gospodarka_40__jest_nieunikniona.html (dostęp płatny)

Puls Biznesu

Miliardy utopione w ICO
Społecznościowe finansowanie start-upów w kryptowalutach przyciąga miliony inwestorów z całego świata. Tematem zainteresował się polski nadzorca — pracuje nad regulacjami. Właściciele spółki Bitconnect zebrali w ramach finansowania społecznościowego 1,5 mld USD. Na początku tego roku zamknęli biznes, po czym otworzyli nowy. Ponownie zwrócili się do inwestorów kryptowalutowych po pieniądze na realizację swojego kryptokonceptu. Inna firma, wietnamski Modern Tech, w ten sam sposób zebrała ponad 660 mln USD od około 32 tys. osób. Ślad po siedmiu założycielach i pieniądzach zaginął.
https://www.pb.pl/miliardy-utopione-w-ico-931445 (dostęp płatny)

Programista mistrzem prezentacji biznesowych
Dopłata do ślubu, a może trening wystąpień publicznych — jak motywować pracowników, których stać na wszystko? Rozpoczynając karierę zawodową, absolwent informatyki może liczyć na zarobki od 4 do 6 tys. zł brutto, czyli tyle, ile wynosi średnia krajowa (4973 zł) — wynika z analiz Pracuj.pl. A z każdym rokiem jego wynagrodzenie szybuje w górę. Takiego specjalistę trudno zachęcić kolejną podwyżką.
https://www.pb.pl/programista-mistrzem-prezentacji-biznesowych-931424 (dostęp płatny)

Rzeczpospolita

Internet w nowej odsłonie
Sprzedawcy specjalistycznych certyfikatów zacierają ręce. Największego boomu spodziewają się w lipcu. Polscy przedsiębiorcy i instytucje dopiero skończyli zmagania z wdrażaniem rozporządzania o ochronie danych osobowych, a już czeka ich kolejne wyzwanie. Na szczęście mniej problematyczne. Ma ono związek z „przemeblowaniem” w najpopularniejszej w Polsce przeglądarce.
http://www.archiwum.rp.pl/artykul/1375568-Internet-w-nowej-odslonie.html (dostęp płatny)

Polska nędza cyfrowa

W digitalizacji gospodarki wzorujmy się na najlepszych: Estonii i USA. Szczególnie ten pierwszy kraj pokazuje, że szybki skok cywilizacyjny jest możliwy. Cyfryzujmy gospodarkę – wszyscy o tym mówią, ale tylko w niektórych krajach działają, i to skutecznie. W Unii Europejskiej co rusz ogłasza się programy wsparcia rozwoju tego sektora (np. Cyfryzacja przyszłością Europy). Nie inaczej jest w Polsce. Ostatnią z tej serii jest Strategia 5G dla Polski. Czy podzieli ona los i pójdzie w zapomnienie, jak to było w przypadku wielu innych strategicznych programów rozwoju? – pisze Witold Kwaśnicki.
http://www.archiwum.rp.pl/artykul/1375575-Polska-nedza-cyfrowa.html (dostęp płatny)

Auto samo wezwie pomoc
Każdy nowy samochód sprzedawany w Unii Europejskiej musi mieć system eCall. Od kwietnia tego roku wszystkie nowe samochody rejestrowane w Unii Europejskiej, więc również w Polsce, muszą już posiadać na pokładzie system eCall. Pozwala on na automatyczne wezwanie pomocy przez samochód w razie wypadku. Umożliwi też kierowcy – jeśli zajdzie taka potrzeba i będzie on w stanie sam to zrobić – połączenie się w prosty sposób ze służbami ratowniczymi.
http://www.archiwum.rp.pl/artykul/1375327-Auto-samo-wezwie-pomoc.html (dostęp płatny)

Jeśli polski bank, to tylko polski numer
Z zagranicznego numeru smartfona nie zawsze da się skorzystać z mobilnej wersji polskich banków.  Bankowość mobilna, która umożliwia klientom dostęp do rachunku poprzez urządzenia mobilne z dostępem do internetu, jak np. telefony komórkowe, smartfony, tablety, jest w Polsce coraz bardziej popularna. Korzysta z niej kilka milionów Polaków.
http://www.archiwum.rp.pl/artykul/1375330-Jesli-polski-bank-to-tylko-polski-numer.html (dostęp płatny)

Komputery nie wszystko rozumieją
Były klient może mieć kłopot ze sprawnym powrotem do dawnego banku. Systemy komputerowe pamiętają jego stare dane i potrafią odrzucić wniosek, gdy pojawią się nowe. Nasz czytelnik kilka tygodni temu złożył wniosek przez internet o otwarcie eKonta – rachunku w mBanku.
http://www.archiwum.rp.pl/artykul/1375324-Komputery-nie-wszystko-rozumieja.html (dostęp płatny)

Medycyna w internecie
Powstaje zachodniopomorskie e-Zdrowie. 40 mln zł ma kosztować regionalny system usług elektronicznych e-Zdrowie. Dzięki nim szpitale będą mieć stały dostęp do informacji o pacjentach, a oni sami będą mogli umówić się na wizytę przez internet. Projekt obejmuje 13 szpitali i placówek medycznych Pomorza Zachodniego podległych samorządowi wojewódzkiemu, wśród nich m.in. Zachodniopomorskie Centrum Onkologii w Szczecinie, Wojewódzki…
http://www.archiwum.rp.pl/artykul/1375343-Medycyna–w-internecie.html (dostęp płatny)

TVN do dekoncentracji

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji proponuje, aby przepisy dekoncentracyjne znalazły się w noweli ustawy o RTV. Pozwoli to załatwić sprawę szybciej i ciszej. 
http://wiadomosci.dziennik.pl/media/artykuly/575776,tvn-dekoncentracja-krrit-nowe-przepisy-nowelziacja-ustawa-rtv.html (dostęp płatny)

Pozostało 95% artykułu
2 / 3
artykułów
Czytaj dalej. Subskrybuj
Telekomunikacja
To ma być przełom w tworzeniu ultraszybkiego internetu 6G. Znika wielka przeszkoda
Materiał Promocyjny
Mobilne ekspozycje Huawei już w Polsce – 16 maja odwiedzi Katowice
Telekomunikacja
Eldorado 5G dobiega końca, a firmy tną etaty. Co z Polską?
Telekomunikacja
Do kogo przenoszą się klienci sieci komórkowych. Jest największy przegrany
Telekomunikacja
To już wojna w telefonii na kartę. Sieci komórkowe mają nowy haczyk na klientów