W połowie listopada w części Poznania klienci komórkowej sieci nie będą mogli skorzystać z masztów T-Mobile, Orange czy Plusa.

Do 16,82 zł spadał w piątek kurs akcji Play Communications, właściciela sieci komórkowej Play na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych, notując kolejne historyczne minimum.
Notowaniom operatora, którego wszystkie akcje warte są w tej chwili 4,27 mld zł, nie pomogło, że Fitch Ratings podniósł nieco (z BB- do BB z perspektywą stabilną) ocenę sytuacji finansowej firmy. Rating dla telekomu nadal ma charakter spekulacyjny.
Również w piątek służby PR telekomu poinformowały, że w listopadzie operator zacznie rezygnować ze wsparcia roamingu krajowego. Według informacji przekazanej przez Marcina Gruszkę, rzecznika sieci Play, proces ten rozpocznie się od centrum Poznania, gdzie operator zakończył rozbudowę sieci stacji bazowych. „Pilotaż w centrum Poznania został poprzedzony wielomiesięcznym procesem rozbudowy, optymalizacji i testów sieci. Sukcesywne wyłączenie roamingu krajowego w centrum Poznania nie będzie zauważalne dla klientów, pod warunkiem że ich smartfon ustawiony jest na automatyczny wybór sieci” – zaznaczył operator, najwidoczniej obawiając się, że w pierwszym momencie klienci mogą uznać, że sieć nie działa.
Poznań to początek procesu. Roaming krajowy, czyli umowy z konkurencją pozwalające klientom Playa korzystać z masztów T-Mobile, Orange i Plusa, to dla Play Communications dodatkowe koszty. Skoczyły one w tym roku o kilkadziesiąt procent.