W Polsce wciąż brak ofert bazujących na FTTH. Na początku roku podczas konferencji w Lizbonie organizacja [b]FTTH Council Europe[/b] tłumaczyła stagnację na polskim rynku FTTH jego niską konkurencyjnością i małą aktywnością zasiedziałych operatorów.

W grudniu 2009 r. organizacja doliczyła się w Polsce zaledwie 21 tys. abonentów usług telekomunikacyjnych dostarczanych na FTTH. W tzw. bliskim zasięgu usługi, czyli z możliwością podłączenia do światłowodu do budynku w ciągu zaledwie kilku dni jest w Polsce zaledwie ok. 70 tys. budynków.

Tymczasem w krajach rozwijających infrastrukturę światłowodową pojawiają się coraz bardziej złożone oferty rynkowe bazujące na FTTH. Najnowszą z nich pokazała hiszpańska[b] Telefonica[/b]. Usługi triple play FTTH mają się pojawić się w jej ofercie w połowie sierpnia. Ofertę nazwano Trio Futura. Oferta telewizji, telefonu i dostępu do łącza internetowego o przepływności 50 Mb/s (pobieranie danych) i 5 Mb/s (wysyłanie) kosztować będzie 75,77 euro miesięcznie (bez opłaty instalacyjnej, 55 euro przez pierwsze pół roku). Wariant z łączem internetowym 100/10 Mb/s kosztować będzie 85,77 euro miesięcznie (niecałe 70 euro przez pierwsze pół roku).