Chociaż sam oferuje usługi wideo poprzez serwisy iTunes i Apple TV jeden z największych producentów komputerów i oprogramowania rozważa przejęcie konkurencyjnego serwisu wideo Hulu – informuje agencja Bloomberg. Szacuje ona, że wartość Hulu może przekroczyć 2 mld dolarów.

Hulu został założony przez kilka koncernów rozrywkowych m.in. Disneya, NBC i Fox. Już w ubiegłym roku właściciela poinformowali, że zamierzają się pozbyć udziałów poprzez sprzedaż na giełdzie lub inwestorowi strategicznemu. Pośród potencjalnie zainteresowanych wymieniano nie tylko Appple’a, ale również Microsoft, Yahoo!, Google, czy bezpośredniego konkurenta, jakim jest Netflix. Strategicznie firmom tym może nie tyle zależeć na przejęciu Hulu, ile na tym, aby nie przejęli go najwięksi konkurenci na internetowym rynku.

Hulu niedawno informował o 875 tys. subskrybentów filmów i programów wideo (płacą 8 dolarów miesięcznie). Cel spółki na koniec 2011 r., to minimum 1 mln użytkowników. Aktualnie Hulu świadczy usługi wyłącznie dla abonentów mieszkających na terytorium Stanów Zjednoczonych.