Przegląd prasy – środa 3 sierpnia

Publikacja: 03.08.2011 08:58

[srodtytul]Dziennik Gazeta Prawna[/srodtytul]

Smartfonowa rewolucja telekomunikacyjna

Sylwia Czubkowska

NOWOCZESNE KOMÓRKI to 15 proc. sprzedaży. Za 2 – 3 lata zdobędą większość rynku. Bez rozgłosu na polskim rynku dokonuje się technologiczna rewolucja. Dzieje się tak za sprawą smartfonów, których jest u nas już 5 mln. Jeszcze kilka lat temu telefon komórkowy miał służyć do dzwonienia i wysyłania SMS-ów. Choć dziś nadal uparcie wiele osób twierdzi, że to im wystarczy, na rynku telekomunikacyjnym wiele się zmieniło. Smartfony dają dostęp do mobilnego internetu, poczty e-mailowej, portali społecznościowych, bankowości, a nawet zakupów przez internet, i tym samym całkiem zmieniają nasz sposób postrzegania telefonii komórkowej.

http://edgp.gazetaprawna.pl/index.php?act=mprasa?=article&id=368530 (dostęp płatny)

[srodtytul]Gazeta Wyborcza / Wyborcza.biz[/srodtytul]

Porozmawiaj na czacie o braku dostępu do mobilnego internetu

poz

Masz problemy z zasięgiem mobilnego internetu? Porozmawiaj o tym na czacie z operatorami i Urzędem Komunikacji Elektronicznej. Czat organizowany przez regulatora rynku trwać będzie w środę między godz. 10 a 11:30, znaleźć go można pod adresem http://chat.uke.gov.pl. Jego temat to „Plany inwestycyjne operatorów mobilnych dotyczące zwiększenia pokrycia internetem szerokopasmowym na obszarach białych plam”.

http://wyborcza.biz/biznes/1,101558,10051508,Porozmawiaj_na_czacie_o_braku_dostepu_do_mobilnego.html

Rewolucja w bankach! Przelewy dotrą w kilka sekund

Maciej Bednarek

Za kilka miesięcy będziemy mogli wysłać przelew z jednego banku do drugiego zaledwie w kilka sekund o każdej porze, siedem dni w tygodniu, przez cały rok – dowiedziała się „Gazeta”. Kilka godzin, a nawet dzień roboczy – tyle dzisiaj idzie przelew do innego banku. Jeśli nie zrobisz go z odpowiednim wyprzedzeniem, możesz się spóźnić z zapłaceniem raty kredytu, rachunków za prąd, gaz czy telefon. A to często kończy się naliczeniem karnych odsetek.

http://wyborcza.biz/biznes/1,101558,10046109,Rewolucja_w_bankach__Przelewy_dotra_w_kilka_sekund.html

[srodtytul]Parkiet[/srodtytul]

Mobilne sieci mają z Internetu miliardy

Urszula Zielińska

Rynek mobilnego Internetu może być wart rocznie 4 mld zł. W I półroczu królowały na nim Orange i Play. W II?kwartale rosły dzięki niemu szybciej niż konkurencja. Mimo budżetu rzędu 100 mln zł na kampanię reklamową związaną z przejściem z marki Era na T-Mobile, Polska Telefonia Cyfrowa nie podskoczyła w rankingu operatorów o największej liczbie użytkowników i nadal jest trzecia. Z naszych szacunków wynika, że w minionym kwartale liczba klientów jej usług (liczona według aktywnych kart SIM) urosła o 74 tys., ale nadal jest niższa niż w grudniu ub.r.

http://www.parkiet.com/artykul/1079673-Miliardy-z-mobilnego-Internetu-.html

[srodtytul]Puls Biznesu[/srodtytul]

Biznesowe rozmowy na dużą odległość

Mirosław Konkel

Telekonferencje zamiast drogich podróży służbowych. Firmy z sektora nowoczesnych usług dla biznesu stawiają na wirtualne zarządzanie. Na zwiększenie liczby telekonferencji i telepracę zdecydowało się 60 proc. europejskich firm — wynika z najnowszego raportu „Duke University/CFO Magazine Global Business Outlook Survey”.

http://bbp.pb.pl/Issue.aspx?id=f432ab18-6f01-4e38-a637-368b042a5c49&date=2011-08-03 (dostęp płatny)

[srodtytul]Rzeczpospolita[/srodtytul]

Przelewy bankowe w sekundę

mjl

W 2012 r. Polacy będą mogli realizować przelewy bankowe w czasie liczonym w sekundach. Nowy system płatności będzie nadzorowany przez KNF oraz NBP. Usługę bezpośrednich płatności natychmiastowych udostępni bankom Krajowa Izba Rozliczeniowa. Wczoraj napisała o tym „GW”. Projektantem i wykonawcą systemu jest Capgemini Polska.

http://www.rp.pl/artykul/696506-Przelewy-w-czasie-rzeczywistym-w-Polsce.html (dostęp płatny)

16,6 miliona internautów w Polsce

ele

Większość Polaków korzysta już z Internetu – wynika z najnowszych badań Net Track. Ich liczba ciągle rośnie ( w 2010 roku wskaźnik wynosił 52, proc.). Jak podaje autor badania, instytut MillwardBrown SMG/KRC, największą grupę internautów (39 proc.) stanowią w Polsce ludzie w wieku 25-39 lat, nieco mniejszą osoby w wieku 15-24 lata oraz 40-59 lat (po 28 proc.). Najgorsza sytuacja jest wśród osób mających więcej niż 60 lat: to tylko 5 proc. korzystających z sieci Polaków.

http://www.rp.pl/artykul/696310-Ponad-55-proc—Polakow-to-internauci.html (dostęp płatny)

Co piąty pracownik spędza urlop pod telefonem i sprawdzając e-maile

ab

Tylko jedna trzecia polskich pracowników całkowicie zrywa kontakt z firmą na urlopie. Dla niektórych to okazja do dodatkowej pracy. Paweł, kierownik działu w dużej firmie logistycznej, jest przyzwyczajony do telefonów od szefa i podwładnych w czasie urlopu. Co prawda, nie dzwonią codziennie, lecz raz – dwa w tygodniu, gdy zdarzają się wyjątkowe sytuacje.

http://www.rp.pl/artykul/9211,696494-Pracowity-urlop-Polaka.html (dostęp płatny)

Telekomunikacja
Eldorado 5G dobiega końca, a firmy tną etaty. Co z Polską?
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Telekomunikacja
Do kogo przenoszą się klienci sieci komórkowych. Jest największy przegrany
Telekomunikacja
To już wojna w telefonii na kartę. Sieci komórkowe mają nowy haczyk na klientów
Telekomunikacja
Polski internet mobilny właśnie mocno przyspieszył. Efekt nowego pasma 5G
Materiał Promocyjny
Naukowa Fundacja Polpharmy ogłasza start XXIII edycji Konkursu o Grant Fundacji
Telekomunikacja
Nowy lider wyścigu internetowych grup w Polsce. Przełomowy moment dla Polsatu