O ponad 70 nowych lokalizacji – w tym 17 dużych miast – wzbogaciła się Neostrada Fiber, superszybka sieć internetowa TP, w zasięgu której są już dwa miliony gospodarstw domowych w Polsce.

Dostęp do sieci o prędkości do 40 Mb na sekundę i do 80 Mb na sekundę jest dostępny już w ponad 20 największych polskich miastach i 60 mniejszych, otaczających je miejscowościach, np. w podwarszawskim Otwocku, Jabłonnie czy Pruszkowie. W czerwcu, w pierwszej fazie uruchamiania usługi, dostęp do Neostrady Fiber zyskało siedem miast, m.in. Warszawa, Wrocław, Rzeszów i Leszno. Z początkiem września dołączyły do nich: Poznań, Kraków, Toruń, Bydgoszcz, Gdańsk, Gdynia, Sopot, Elbląg, Olsztyn, Łódź, Lublin, Zielona Góra, Szczecin, Kołobrzeg, Nowy Sącz, Włocławek i Radom.

Neostrada Fiber to usługa oferująca bardzo szybki internet w technologii VDSL polegającej na wykorzystaniu sieci światłowodowej w połączeniu z tradycyjną instalacją telekomunikacyjną znajdującą się w domach i mieszkaniach. Prędkość oferowanego przez Neostradę Fiber przesyłu danych jest niezależna od aktualnej liczby użytkowników znajdujących się w pobliżu – inaczej niż w przypadku usług opartych na technologiach radiowych. Usługa ta nie ma ponadto limitu transmisji danych.

– Naszym celem jest zbudowanie w niedługim czasie największego zasięgu superszybkiego internetu w technologii, która gwarantuje najwyższą satysfakcję z jego użytkowania – mówi Maciej Witucki, prezes Grupy TP. Dodaje, że pierwsze miesiące funkcjonowania nowej usługi i przeprowadzone w tym czasie testy dają podstawę do świadczenia jej na szerszą skalę.

Neostrada Fiber jest dostępna zarówno jako samodzielna usługa, jak i jako część multimedialnego pakietu Fun Pack z cyfrową telewizją i telefonem. Ofertę uzupełniają pakiety telewizji „n”.