Wykorzystywanie przez pracowników osobistych smartfonów, tabletów czy laptopów do celów służbowych będzie wymuszać na firmach zwiększenie wydatków na bezpieczeństwo – ostrzega firma Deloitte w opublikowanym raporcie „2011 TMT Global Security Study”.

Spółka doradcza wzięła pod lupę firmy z sektora TMT (technologie, media, telekomunikacja), gdzie zjawisko korzystania z prywatnych urządzeń mobilnych w pracy, staje się coraz bardziej powszechne. Trend ten wpływa na to, że ponad 50 proc. firm działających w sektorze TMT ocenia, że wydatki ponoszone na zapewnienie bezpieczeństwa informacji w firmie są zbyt małe. To m.in. dlatego, że obecnie ponad 40 proc. pracowników w branży TMT korzysta w pracy zarówno ze sprzętu prywatnego, jak i służbowego, co wiąże się ze znacznym obniżeniem poziomu bezpieczeństwa informacji w przedsiębiorstwie.

Raport Deloitte „Raising the Bar. 2011 TMT Global Security Study” został przygotowany na podstawie wyników rozmów z dyrektorami odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo informacji w 138 spółkach z sektora TMT w 25 krajach.