ARCEP, regulator francuskiego rynku telekomunikacyjnego potwierdził, że w pierwszej turze licytacji częstotliwości z zakresu 800 MHz ofertę złożyli wszyscy czterej infrastrukturalni operatorzy komórkowi we Francji: Orange, SFR, Bouygues Telecom oraz Iliad. Oferty, jakie złożyli, nie zostały podane do publicznej wiadomości, ponieważ aukcja nie jest równie przejrzysta, co zeszłoroczna aukcja przeprowadzona przez niemiecki BNA. Niemiecki regulator publikował postępowanie w każdej z kolejnych rund.

ARCEP wystawił na licytację w paśmie 800 MHz zasoby radiowe o szerokości 60 MHz w trybie FDD. Do zagospodarowania są bloki 4 x 10 MHz i 4 x 5 MHz. Żaden z uczestników nie może wylicytować więcej niż 30 MHz łącznie. Rząd francuski ocenia wartość całego pakietu częstotliwości na 1,8 mld euro (1,2 mld za bloki po 10 MHz i 600 mln za bloki po 5 MHz).

We wrześniu br. zakończył się we Francji przetarg na częstotliwości z zakresu 2,6 GHz, za które operatorzy zapłacil 936 mln euro. Orange i Iliad wylicytowały bloki po 20 MHz, a SFR i Bouygues po 15 MHz.