Telewizja Polska przygotowała mobilną aplikacji londyn2012.tvp.pl. Dzięki niej można będzie obejrzeć o 1000 godzin więcej relacji ze wszystkich dyscyplin, niż w transmisjach telewizyjnych.

Aplikacja jest dostępna do pobrania bezpłatnie ze sklepu Samsung Apps na smartfony i tablety z systemem Android. Można z niej także korzystać na telewizorach Samsung Smart TV oraz kinach domowych i odtwarzaczach Smart Blu-ray.

Aplikacja przypomni także o rozpoczynających się, najbardziej interesujących widza transmisjach, które zostaną zapisane w aplikacji jako ulubione.

Olimpijska aplikacja TVP dostępna będzie wyłącznie na urządzeniach firmy Samsung, takich jak smartfony z systemem Android w wersji 2.3 lub wyższej oraz tablety z system Android w wersji co najmniej 3.0. Powstała ona dzięki współpracy Telewizji Polskiej SA z centrum badawczo-rozwojowym firmy Samsung.

Aplikacja jest już dostepna do pobrania, natomiast relacje na żywo z zawodów olimpijskich będzie można oglądać dzięki niej już 27 lipca, kiedy to odbędzie się ceremonia otwarcia.