Przegląd prasy – wtorek 18 września

Publikacja: 18.09.2012 08:30

[srodtytul]Dziennik Gazeta Prawna [/srodtytul]

P4 zagra o firmy nowym Play Online

Michał Fura

Czwarty co do wielkości operator zaostrza rywalizację z Orange, T-Mobile i Plusem o klientów mobilnego internetu. Sięgnął po nowy sposób dostępu do sieci rodem z Ameryki: w ramach jednego abonamentu z usługi korzystać może nawet pięciu użytkowników.

http://edgp.gazetaprawna.pl/index.php?act=mprasa&sub=article&id=423580 (dostęp płatny)

[srodtytul]Gazeta Wyborcza/Wyborcza.biz[/srodtytul]

Play oferuje internet dla firm, studentów i… emerytów

Przemysław Poznański

Internet dla firm, studentów i emerytów, a do tego rewolucyjna na polskim rynku usługa dzielenia limitu danych na kilka kart SIM. Tak Play chce podbić rynek internetu. – To pierwsze takie rozwiązanie w Polsce i jedno z nielicznych w Europie – zaznacza Dobrzyński. Na czym polega? W ofercie z modemem firma dostaje internet z limitem transmisji danych od 1 do 35 GB w cenie od 10 do 85 zł miesięcznie. Od ceny, którą zapłacimy, zależy też szybkość – w niższych cenach wynosi ona 1-4 Mb/s, w wyższych – 6 Mb/s. Najistotniejsze jest jednak to, że przedsiębiorca może dokupić pięć dodatkowych kart SIM, płacąc za każdą z nich 4 zł miesięcznie. Do każdej z kart przypisać może konkretną paczkę danych, np. 1 GB.

http://wyborcza.biz/biznes/1,101558,12503657,Play_oferuje_internet_dla_firm__studentow_i____emerytow.html

Nowy iPhone bije rekordy przedsprzedaży

GAW

Smartfon iPhone 5 wzbudza ogromne zainteresowanie. Jak podał producent, firma Apple, w ciągu pierwszych 24 godzin przedsprzedaży zamówiło go ponad 2 mln osób – informuje „Financial Times”. To wynik rekordowy, dwa razy lepszy niż osiągnięty w zeszłym roku przez poprzednika – iPhone’a 4S. – Reakcja klientów na nasz nowy model jest fenomenalna – nie krył radości Philip Schiller z Apple. Na tak duże zapotrzebowanie na nowe telefony firma nie była jednak przygotowana. W oficjalnym oświadczeniu Apple przyznało, że niektóre z zamówień nie zostaną zrealizowane przed październikiem, ponieważ „zapotrzebowanie na iPhone’a 5 jest większe niż początkowe zapasy”.

http://wyborcza.biz/biznes/1,101558,12503612,Nowy_iPhone_bije_rekordy_przedsprzedazy.html

[srodtytul]Puls Biznesu/PB.pl[/srodtytul]

Play odpowiada spółkom Solorza

Kamil Kosiński

Abonament za 9,90 zł z możliwością przesłania 2GB danych miesięcznie, ale szybkością nie większą niż 1 Mbit/s — taką ofertę wprowadza dziś P4, operator sieci Play. To o 5 zł taniej, niż oferowały dotychczas spółki Zygmunta Solorza-Żaka (marki Cyfrowy Polsat i Plus), które za 14,90 zł proponowały przesył 0,5-1GB danych z maksymalną szybkością, na jaką pozwalają ich sieci, a więc wielokrotnie większą niż w ofercie Playa. — Jest o jedną trzecią taniej, można przesłać dwa razy więcej danych, ale wolniej, a umowę trzeba zawrzeć aż na 36 miesięcy. Taka oferta Playa ma wyraźny charakter wojny cenowej — zaznacza Grzegorz Bernatek, analityk firmy Audytel.

http://e.pb.pl/index.php?act=mprasa&sub=article&id=133120# (dostęp płatny)

Smartfony podarują rabaty w sklepach

Marcel Zatoński

Klient ma przez cały czas mieć sklep w kieszeni — taki cel stawiają sobie twórcy aplikacji BeBack, którzy dzięki smartfonom chcą ściągać tłumy do placówek handlowych partnerów. Tworzony przez nich system ma przy wejściu do sklepu wysyłać użytkownikom rabaty, informować o promocjach czy umożliwiać udział w loteriach. — Wystartujemy w październiku, po zakończeniu beta-testów. Aplikacja będzie działała na Androidzie, iOS i Windows Phone. Na razie mamy 10 partnerów wśród ogólnopolskich sieci handlowych, pracujemy nad pozyskaniem kolejnych — mówi Michał Moskalik, dyrektor zarządzający The Boomerang Group, która tworzy BeBack.

http://e.pb.pl/index.php?act=mprasa&sub=article&id=133119# (dostęp płatny)

[srodtytul]Rzeczpospolita[/srodtytul]

Intel Capital stawia na Polskę i nasz region

Aleksandra Stanisławska

Fundusz inwestycyjny przeznaczy większe kwoty na dofinansowanie polskich firm technologicznych. Do dwóch polskich spółek w portfelu Intel Capital mają w ciągu pół roku dołączyć kolejne rodzime firmy – zapowiadają przedstawiciele funduszu. Intel Capital to odpowiedzialne za globalne inwestycje i przejęcia ramię koncernu produkującego procesory, największy na świecie fundusz venture capital i private equity, który inwestuje w spółki technologiczne. Do dziś przeznaczył na ich rozwój 10,6 mld.

http://archiwum.rp.pl/artykul/1164892_Intel_Capital_stawia__na_Polske_i_nasz_region.html (dostęp płatny)

[srodtytul]Dziennik Gazeta Prawna [/srodtytul]

P4 zagra o firmy nowym Play Online

Pozostało 98% artykułu
2 / 3
artykułów
Czytaj dalej. Subskrybuj
Telekomunikacja
Eldorado 5G dobiega końca, a firmy tną etaty. Co z Polską?
Materiał Promocyjny
Wykup samochodu z leasingu – co warto wiedzieć?
Telekomunikacja
Do kogo przenoszą się klienci sieci komórkowych. Jest największy przegrany
Telekomunikacja
To już wojna w telefonii na kartę. Sieci komórkowe mają nowy haczyk na klientów
Telekomunikacja
Polski internet mobilny właśnie mocno przyspieszył. Efekt nowego pasma 5G
Materiał Promocyjny
Jak kupić oszczędnościowe obligacje skarbowe? Sposobów jest kilka
Telekomunikacja
Nowy lider wyścigu internetowych grup w Polsce. Przełomowy moment dla Polsatu