Największy ruch w polskim internecie generują internauci z Mazowsza, Śląska i Małopolski, najmniejszy z województwa opolskiego – wynika z badań Gemiusa.

Zaprezentowane dane dotyczące pierwszej połowy sierpnia 2013 roku wskazują na to, że z opolskiego na strony internetowe wchodziło tylko nieco ponad 1 proc. użytkowników sieci. Z kolei najwięcej surfujących jest w mazowieckim – blisko 26 proc. Drugie miejsce pod względem liczby odsłon dokonanych na stronach WWW zajęło województwo śląskie, z którego weszło na strony internetowe 13 proc. użytkowników. Trzecie miejsce należy do województwa małopolskiego z dziewięcioma procentami udziału w ruchu internetowym.

Ruch generowany w sieci przez mieszkańców województw takich, jak opolskie, lubuskie, świętokrzyskie, podlaskie, warmińsko-mazurskie, zachodniopomorskie, kujawsko-pomorskie, lubelskie i podkarpackie, nie przekroczył pięcioprocentowego udziału w polskim internecie.

W pierwszej połowie sierpnia 2013 roku. Polscy internauci dokonali ponad 9 miliardów odsłon na stronach internetowych. W tej liczbie – prawie 2,5 miliarda odsłon to ruch z województwa mazowieckiego, a z opolskiego – 100 milionów.