Amerykańska grupa funduszy Third Avenue, która kilkanaście miesięcy temu była największym akcjonariuszem Netii zamierza wyzbyć się wszystkich walorów operatora – wynika z informacji, które podaje dzisiejszy „Parkiet”.

W czwartek w transakcjach pakietowych, poza regularnymi notowaniami na GPW właściciela zmieniło 7,2 proc. akcji telekomu. Według dziennika, papiery zostały sprzedane dwóm podmiotom, reprezentowanym przez DM mBanku (dawny DI BRE Banku) oraz DM Trigon, kojarzony z Zygmuntem Solorzem-Żakiem.

Dziś rano w akcjonariacie ujawniła się Mennica Polska, kontrolowana przez Zbigniewa Jakubasa. 3,2 proc. akcji kupiła jej spółka zależna,  Mennica Polska Spółka Akcyjna Tower Spółka Komandytowo Akcyjna. Za 11,1 mln papierów zapłaciła w sumie 59,61 mln zł.Firma Zbigniewa Jakubasa podała, że traktuje akcje Netii jako długoterminową lokatę.

Nadal nie ujawnił się natomiast nabywca drugiej puli akcji sprzedanych w czwartek, które odpowiadają około  3 proc. kapitału telekomu.

Także kilka tygodni temu na jednej z sesji giełdowych miał miejsce wzmożony handel akcjami Netii. Wówczas również właściciela zmieniło około 10 mln akcji firm.