Przegląd prasy – wtorek 11 czerwca

Publikacja: 11.06.2013 08:30

M2M pomoże budować inteligentne sieci, drogi i miasta

Jacek Zioło

W zawrotnym tempie przybywa urządzeń wyposażonych w inteligencję, czyli mikroprocesory. Tam, gdzie w sprzęcie jest inteligencja, tam możliwa jest komunikacja między maszynami. Szczególny sposób komunikacji, gdy urządzenia z sobą „rozmawiają”, nosi nazwę komunikacji M2M (machine to machine). – Z reguły za komunikację M2M uznaje się te przypadki, w których do realizacji transmisji używa się połączeń radiowych, zwłaszcza przez sieci komórkowe – tłumaczy Maciej Kocięcki, dyrektor rozwoju biznesu, partnerstwa i MVNO w Orange Polska.

http://edgp.gazetaprawna.pl/index.php?act=mprasa&sub=article&id=451514 (dostęp płatny)

Bez nowelizacji pogubimy się w rejestrze klauzul niedozwolonych

Aleksandra Puch

Rozmowa z Aleksandrem Kunickim, radcą prawnym kancelarii Lubelskie Kancelarie. Przedsiębiorcy skarżą się, że stosowanie przepisów dotyczących klauzul niedozwolonych jest trudne, a rozwiązania prawne są nielogiczne i nie chronią konsumentów oraz właścicieli firm w równym stopniu. Czy pana zdaniem prawo w tym zakresie wymaga korekty?

http://edgp.gazetaprawna.pl/index.php?act=mprasa&sub=article&id=451535 (dostęp płatny)

Abonament za radio i telewizor nie od każdego urządzenia

Paweł Wrześniewski

Przedsiębiorcy płacą za używanie odbiorników tak samo jak wszyscy. Właśnie ogłoszono stawki abonamentowe na przyszły rok. Choć co jakiś czas niczym bumerang wraca sprawa przebudowania systemu pobierania opłat za używanie odbiorników radiowych i telewizyjnych, wszystko wskazuje na to, że jeszcze przez jakiś czas płacić trzeba będzie na tych samych zasadach, co dotychczas. Tyle tylko, że więcej.

http://edgp.gazetaprawna.pl/index.php?act=mprasa&sub=article&id=451537 (dostęp płatny)

Nike i Adidas przyspieszają produkcję dzięki drukowi 3D

FILA

Technologia druku 3D pozwala na tempo, jakie jeszcze do niedawna wydawało się niemożliwe. Niemiecki Adidas chwali się, że okres oceny nowego prototypu zmniejszył się z 6-4 tygodni do 1-2 dni. Trójwymiarowy druk wzbudzał do tej pory spore zainteresowanie ze względu na możliwości, jakie daje w domu, szczególnie produkcję broni. „FT” zwraca jednak uwagę, że technologia jest już z powodzeniem stosowana w przemyśle ciężkim, a także choćby do produkcji spersonalizowanych aparatów słuchowych i protez.

http://wyborcza.biz/biznes/1,101558,14074164,Nike_i_Adidas_przyspieszaja_produkcje_dzieki_drukowi.html#ixzz2Vsm9xXPE

Doroczna konferencja Apple. Nowe systemy i MacBook Air

PEG

O 19:00 naszego czasu w kalifornijskim San Francisco rozpoczęło się święto miłośników gadżetów spod znaku nadgryzionego jabłka, Worldwide Wide Developers Conference. Podczas tegorocznej imprezy dyrektor generalny Apple Tim Cook w słynnym keynote, czyli otwarciowej prezentacji, skupił się między innymi na nowym systemie operacyjnym dla komputerów osobistych, OS X. W najnowszej odsłonie nosi on nazwę Mavericks. Cook zaprezentował też nowy system operacyjny dla urządzeń mobilnych iOS7, graficznie uproszczony w porównaniu z poprzednimi wersjami.

http://wyborcza.biz/biznes/1,101558,14076592,Doroczna_konferencja_Apple__Nowe_systemy_i_MacBook.html#ixzz2VslobwV7

Prezes France Telecom został zatrzymany

Stephane Richard, prezes France Telecom, został zatrzymany w związku z podejrzeniem o niewłaściwe wykorzystanie pieniędzy publicznych w czasach, gdy pracował we francuskim Ministerstwie Finansów.

http://archiwum.pb.pl/3169995,56901,prezes-france-telecom-zostal-zatrzymany (dostęp płatny)

Nike i Adidas drukują buty

TR

Nike i Adidas, giganci branży obuwniczej i odzieżowej, przy produkcji butów będą korzystać z technologii druku 3D.

http://archiwum.pb.pl/3169984,49356,nike-i-adidas-drukuja-buty (dostęp płatny)

Polacy wciąż na bakier z technologią mobilną

Piotr Mazurkiewicz

Na świecie mobilny handel przeżywa boom, jednak u nas trzy czwarte e-sklepów nie ma swojej strony czy aplikacji mobilnej. W tym roku Polacy za pośrednictwem urządzeń mobilnych – głównie smartfonów oraz tabletów – wydadzą w Internecie ok. 500 mln zł wobec 300 mln zł rok temu – szacuje firma Zanox. Na tle wartego kilkanaście miliardów złotych rynku e-commerce jest to niewiele, ale akurat ten segment rynku będzie rosnąć w błyskawicznym tempie. Tymczasem według raportu Praktycy.com dla firmy Generator 76 proc. polskich e-sklepów nie korzysta obecnie z żadnych rozwiązań mobilnych.

http://archiwum.rp.pl/artykul/1191516-Polacy-wciaz-na-bakier-z-technologia-mobilna.html#.UbbCmZwzK4E (dostęp płatny)

M2M pomoże budować inteligentne sieci, drogi i miasta

Jacek Zioło

Pozostało 98% artykułu
2 / 3
artykułów
Czytaj dalej. Subskrybuj
Materiał Promocyjny
Mobilne ekspozycje Huawei już w Polsce – 16 maja odwiedzi Katowice
Telekomunikacja
Eldorado 5G dobiega końca, a firmy tną etaty. Co z Polską?
Telekomunikacja
Do kogo przenoszą się klienci sieci komórkowych. Jest największy przegrany
Telekomunikacja
To już wojna w telefonii na kartę. Sieci komórkowe mają nowy haczyk na klientów
Telekomunikacja
Polski internet mobilny właśnie mocno przyspieszył. Efekt nowego pasma 5G