Przegląd prasy – wtorek 25 czerwca

Publikacja: 25.06.2013 08:30

[srodtytul]Dziennik Gazeta Prawna [/srodtytul]

W walce o GTS pozostali Netia oraz T-Mobile

Michał Fura

Negocjacje w sprawie sprzedaży aktywów GTS Central Europe wchodzą w finałową fazę. W walce o operatora dostarczającego infrastrukturę firmom telekomunikacyjnym w Polsce, Czechach, na Węgrzech i Słowacji oraz w Rumunii na ostatniej prostej został już tylko Deutsche Telekom, operator T-Mobile, i największy alternatywny operator telekomunikacyjny Netia. Ta ostatnia firma, kierowana przez Mirosława Godlewskiego, gotowa jest kupić spółkę w całości, ale próbuje zbić cenę poniżej 500 mln euro. T-Mobile może zaakceptować wyższą wycenę, ale może mieć problem z przeprowadzeniem transakcji na Węgrzech, Słowacji i w Rumunii, gdzie ma dominującą pozycję – wynika z ustaleń DGP na podstawie rozmów z osobami znającymi kulisy sprawy.

http://edgp.gazetaprawna.pl/index.php?act=mprasa&sub=article&id=453161 (dostęp płatny)

Transakcje zbliżeniowe bez rewolucji

Łukasz Wilkowicz

Rada ds. Systemu Płatniczego działająca przy NBP nie zaproponowała na wczorajszym posiedzeniu rekomendacji dla banków dotyczących zwiększenia bezpieczeństwa płatności z użyciem kart zbliżeniowych. Jednym z pomysłów było danie klientom możliwości zablokowania opcji dokonywania płatności bez podawania PIN. „Ryzyko związane z korzystaniem z kart zbliżeniowych i kart stykowych jest obecnie na zbliżonym poziomie” – napisał w komunikacie NBP, powołując się na przedstawione na wczorajszym posiedzeniu rady raporty Komisji Nadzoru Finansowego i Związku Banków Polskich.

http://edgp.gazetaprawna.pl/index.php?act=mprasa&sub=article&id=453172 (dostęp płatny)

Klauzule niedozwolone szkodzą nie tylko klientom

Patrycja Otto

Każdy przedsiębiorca, który rozpoczyna sprzedaż usług, albo np. towarów przez internet, musi stworzyć wzorce umów i regulaminów. Duże firmy zatrudniają do tego zespoły prawników, małe zwykle korzystają ze wzorców, które można znaleźć w sieci. Jest to jednak ryzykowne. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że znają się w nich klauzule abuzywne. Są to inaczej mówiąc, niedozwolone postanowienia umowy zawieranej z konsumentem, które nie zostały uzgodnione z nim indywidualnie, a kształtują jego prawa i obowiązki w sposób sprzeczny z dobrymi obyczajami, rażąco naruszając jego interesy.

http://edgp.gazetaprawna.pl/index.php?act=mprasa&sub=article&id=453092 (dostęp płatny)

[srodtytul]Gazeta Wyborcza/Wyborcza.biz[/srodtytul]

Vodafone przejmie największego operatora telewizji kablowej w Niemczech

MS

7,7 mld euro to kwota, na jaką przystały zarządy spółek Vodafone i Kabel Deutschland. To pierwszy tak poważny krok operatora telefonii komórkowej w kierunku rynku szerokopasmowych usług oraz telewizji – podał „The Guardian” Vodafone zaoferował 87 euro za jedną akcję Kabel Deutschland. To o 6 euro więcej, niż wynosiła ich wartość przed dwoma tygodniami. Transakcja została już zatwierdzona przez radę nadzorczą Kabel Deutschland, ale operacja przejęcia będzie musiała jeszcze być zaakceptowana przez co najmniej 75 proc. akcjonariuszy.

http://wyborcza.biz/biznes/1,101558,14160777,Vodafone_przejmie_najwiekszego_operatora_telewizji.html#ixzz2XCq5CaLu

[srodtytul]Puls Biznesu/PB.pl[/srodtytul]

Operatorska wojna nerwów

Magdalena Wierzchowska

Prezes UKE grozi karami, jeśli za tydzień nie wejdą w życie stawki międzyoperatorskie.

http://archiwum.pb.pl/3194315,16210,operatorska-wojna-nerwow (dostęp płatny)

Solorz-Żak szuka partnerów do aliansów

Magdalena Wierzchowska

Zrolowanie długu dało Plusowi oddech i pozwoli skupić się na uruchamianiu usług. Na pierwszy ogień pójdą usługi finansowe

http://archiwum.pb.pl/3194316,96300,solorz-zak-szuka-partnerow-do-aliansow (dostęp płatny)

[srodtytul]Rzeczpospolita[/srodtytul]

O cloud computingu w Warszawie na wysokim szczeblu

DWOL

Komisja Europejska mocno stawia na rozwój usług przetwarzania danych w chmurze obliczeniowej. „Polska wobec strategii UE przetwarzania w chmurze” to tytuł konferencji, która odbędzie się w czwartek na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. To pierwsze w historii tak duże wydarzenie poświęcone cloud computingowi w Polsce. Jest organizowane  wspólnie z Europejskim Komitetem Ekonomiczno-Społecznym oraz Komisją Europejską.

http://archiwum.rp.pl/artykul/1192959-O-cloud-computingu-w-Warszawie-na-wysokim-szczeblu.html#.Uck0DpwzK4E (dostęp płatny)

[srodtytul]Dziennik Gazeta Prawna [/srodtytul]

W walce o GTS pozostali Netia oraz T-Mobile

Pozostało 98% artykułu
2 / 3
artykułów
Czytaj dalej. Subskrybuj
Telekomunikacja
To ma być przełom w tworzeniu ultraszybkiego internetu 6G. Znika wielka przeszkoda
Materiał Promocyjny
Mobilne ekspozycje Huawei już w Polsce – 16 maja odwiedzi Katowice
Telekomunikacja
Eldorado 5G dobiega końca, a firmy tną etaty. Co z Polską?
Telekomunikacja
Do kogo przenoszą się klienci sieci komórkowych. Jest największy przegrany
Telekomunikacja
To już wojna w telefonii na kartę. Sieci komórkowe mają nowy haczyk na klientów