Nie ustają pogłoski na temat możliwości podwyższenia przez grupę France Telecom udziałów w belgijskim operatorze komórkowym Mobistar. Jego konsekwencją miałoby być połączenie frmy z należącą do Liberty Global (grupa UPC) siecią kablową Telenet. Dzisiaj FT posiada 53 proc. udziałów belgijskiego operatora, co daje mu nad nim kontrolę, ponieważ ponad 47 proc. akcji znajduje się w giełdowym, wolnym obrocie. Oficjalnie FT utrzymuje, że nie ma obecnie planów zwiększenia udziałów w Mobistar. Mimo tego pogłoski o takiej możliwości wywindowały w ubiegły piątek kurs Mobistar o 4 proc.

Telenet i Mobistar współpracują od 2006 r. Telenet jako MVNO (100 tys. klientów) korzysta z sieci komórkowej belgijskiego operatora, a samo użycza mu własnej sieci hotspotów (1,3 tys. w Belgii i Luksemburgu).

Mobistar oferuje dzisiaj komplet usług telekomunikacyjnych dzięki wykorzystania sieci dostępowej Belgacom. Mobistart dysponuje jednak własną światłowodową siecią szkieletowaą i agregacyjną o długości 2,7 tys. km.