Apple i Samsung dominują na amerykańskim rynku samrtfonów i nie zamierzają ułatwiać życia konkurencji. W ostatnim kwartale ubiegłego roku producenci ci zanotowali  podobny wzrost udziałów w USA,  tj. o 1,2 proc. w stosunku do kwartału wcześniejszego – wynika z szacunków firmy badawczej ComScore.

Amerykanie wciąż najbardziej lubią urządzenia Apple’a, do którego w ostatnim kwartale 2013 roku należało 41,8 proc. rynku smartfonów. Udział Samsunga wzrósł do 26,1 proc., a na trzecim miejscu jest Motorala z 6,7 proc. udziałem, która nieznacznie wyprzedza LG – 6,6 proc.

Najpopularniejszym mobilnym systemem operacyjnym jest Android, który zawojował 51,5 proc. amerykańskiego rynku smartfonów wyprzedzając Apple’a. Na trzecim miejscu jest BlackBerry z 3,4 proc. udziałem, przed systemem Microsoftu – 3,1 proc.

ComScore oszacował liczbę użytkowników smartfonów w USA w IV kwartale 2013 r. na 156 mln, co stanowi wzrost o 3,2 proc. w stosunku do kwartału wcześniejszego i mniej więcej połowę mieszkańców kraju.