Przegląd prasy – poniedziałek 13 grudnia

Publikacja: 13.12.2010 08:30

[b]Vivendi zapłaci 87 mln dolarów kary za akwizycję[/b]

Ben Hall

Vivndi zostało zobowiązany do zapłacenia 87 mln dolarów kary na rzecz brazylijskiego nadzoru rynku publicznego. Francuski koncern został oskarżony o złamanie przepisów w czasie przejęcie GVT, brazylijskiego dostawcy usług telekomunikacyjnych w 2009 r. za 3,9 mld dolarów. Vivendi wciąż utrzymuje, że nie zawiniło, ale jednak zdecydowało się na ugodę z regulatorem.

http://www.ft.com/cms/s/0/f1850cf2-046c-11e0-8a3c-00144feabdc0.html#axzz17y92zEbp (dostęp po zalogowaniu)

[srodtytul]Dziennik Gazeta Prawna[/srodtytul]

[b]Aplikacja na komórki: Nie mogę odpisać, bo prowadzę[/b]

MF

Pisanie SMS-ów w trakcie jazdy samochodem to przyczyna wielu wypadków. Daniel Finnegan, wykładowca z Universytetu San Francisco, znalazł sposób na rozwiązanie tego problemu. Finnegan przeprowadził minibadanie wśród znajomych. Okazało się, że odpisują na SMS-y, gdy prowadzą – mimo że to niebezpieczne – bo nie chcą być niegrzeczni. Wydaje im się, że nadmierna zwłoka może być odebrana jako lekceważenie.

http://edgp.gazetaprawna.pl/index.php?act=mprasa&sub=article&id=333040 (dostęp płatny)

[srodtytul]Gazeta Wyborcza / Wyborcza.biz[/srodtytul]

[b]Pracodawcy RP do Info TV FM: Sprostowania nie będzie[/b]

Przemysław Poznański

„Nie zamierzam prostować czegokolwiek”, „Zapraszam do sądu” – takie zdania znalazły się w liście wysłanym przez szefa największej organizacji zrzeszającej pracodawców do prezesa hurtowego operatora telewizji w komórce. To dalszy ciąg burzy, jaka rozpętała się po liście prezydenta Pracodawców RP do premiera w sprawie kary nałożonej przez UOKiK na PTC, operatora sieci Era. Całostronicowe ogłoszenie zawierające ten list ukazało się 24 listopada w „Gazecie” i „Rzeczpospolitej”. Szef Pracodawców RP Andrzej Malinowski protestował w nim przeciwko nałożeniu na operatora kary w wysokości 123 mln zł.

http://wyborcza.biz/biznes/1,101558,8801957,Pracodawcy_RP_do_Info_TV_FM__Sprostowania_nie_bedzie.html

[srodtytul]Parkiet[/srodtytul]

[b]Netia idzie śladem Grupy TP[/b]

Urszula Zielińska

Od przyszłego roku VAT płacony przez operatorów telekomunikacyjnych będzie o 1 pkt proc. wyższy i zamiast 22 proc. wyniesie 23 proc. Taką stawkę zobaczymy na rachunkach za telefon i Internet. Nie znaczy to jednak, że wszyscy zapłacą więcej. – Jeszcze się zastanawiamy, co zrobić z podwyżką VAT.

http://archiwum.parkiet.com/artykul/693418_Netia_idzie__sladem_Grupy_TP%E2%80%88.html (dostęp płatny)

[srodtytul]Puls Biznesu[/srodtytul]

[b]Orange Freedom zniknie z rynku[/b]

Magdalena Wierzchowska

Polkomtel pozbawiony kontroli państwa pomoże Telekomunikacji Polskiej konkurować na rynku dużych spółek i sektora publicznego. Umowa z TVN i przyspieszenie neostrady to odpowiedź operatora na rosnącą konkurencję. Niepaństwowy inwestor w Polkomtelu, pościg operatorów za szybkim internetem w odpowiedzi na ofertę Cyfrowego Polsatu, UPC wzmocnione o Aster, unormowana sytuacja właścicielska w PTC, operatorze sieci Era. Jak Telekomunikacja Polska (TP), największy gracz, zareaguje na te zmiany, które zaostrzą i tak już bardzo mocną konkurencję na rynku? Maciej Witucki, prezes operatora, nie wygląda na zmartwionego, wręcz przeciwnie — nigdy nie był bardziej czarujący i dowcipny.

http://bonnierbusinesspolska.pb.pl/Issue.aspx?id=85a4fe74-4df8-47bf-8b0d-ad1a28a51091&date=2010-12-13 (dostęp płatny)

[srodtytul]Rzeczpospolita[/srodtytul]

[b]Netia pójdzie śladem Telekomunikacji[/b]

Urszula Zielińska

Zmiana stawki VAT sprawi, że od nowego roku większość abonentów firm telekomunikacyjnych zapłaci wyższe rachunki. Od przyszłego roku podatek VAT płacony przez operatorów telekomunikacyjnych będzie o 1 pkt proc. wyższy i zamiast 22 proc., wyniesie 23 proc. Taką stawkę zobaczymy na rachunkach za telefon i Internet. To nie znaczy jednak, że wszyscy zapłacą więcej. – Jeszcze się zastanawiamy, co zrobić z podwyżką VAT. Jednak najprawdopodobniej dotyczyć będzie wszystkich naszych abonentów, z wyjątkiem nowych, którzy skorzystają z naszych usług w przyszłym roku – mówi Mirosław Godlewski, prezes Netii, która jest jednym z największych dostawców usługi stacjonarnego dostępu do Internetu.

http://new-arch.rp.pl/artykul/1004499_Netia_pojdzie_sladem_Telekomunikacji.html (dostęp płatny)

[b]Vivendi zapłaci 87 mln dolarów kary za akwizycję[/b]

Ben Hall

Pozostało 98% artykułu
2 / 3
artykułów
Czytaj dalej. Subskrybuj
Telekomunikacja
Eldorado 5G dobiega końca, a firmy tną etaty. Co z Polską?
Materiał Promocyjny
Co czeka zarządców budynków w regulacjach elektromobilności?
Telekomunikacja
Do kogo przenoszą się klienci sieci komórkowych. Jest największy przegrany
Telekomunikacja
To już wojna w telefonii na kartę. Sieci komórkowe mają nowy haczyk na klientów
Telekomunikacja
Polski internet mobilny właśnie mocno przyspieszył. Efekt nowego pasma 5G
Telekomunikacja
Nowy lider wyścigu internetowych grup w Polsce. Przełomowy moment dla Polsatu