Przegląd prasy rpkom.pl – czwartek 13 sierpnia

Publikacja: 13.08.2015 07:30

[srodtytul]Dziennik Gazeta Prawna[/srodtytul]

Internet rzeczy tworzy zawody i daje pracę

Branża pilnie poszukuje m.in. specjalistów potrafiących połączyć świat aplikacji mobilnych z rzeczywistością.

s. A5

Informatyzacja: nowa filozofia wymiaru sprawiedliwości

Właśnie dobiegły końca wieloletnie prace nad nowelizacją ustawy – Kodeks cywilny, ustawy – Kodeks postępowania cywilnego oraz niektórych innych ustaw, która czeka już tylko na publikację. To bardzo obszerna i poważna zmiana. Większość komentatorów zwraca uwagę na elektroniczne biuro podawcze jako narzędzie umożliwiające składanie pism do sądów w postaci elektronicznej i w takiej samej postaci ich doręczanie stronom oraz pełnomocnikom (opinia prof. Jacka Gołaczyńskiego, Uniwersytet Wrocławski oraz prof. nadzw. Dariusza Szostka , Uniwersytet Opolski).

s. B11

[srodtytul]Gazeta Wyborcza [/srodtytul]

Aplikacja na wakacje

Dzięki nim unikniesz korków, zapłacisz zaległy rachunek za prąd, znajdziesz bankomat, sprawdzisz pogodę, albo kupisz bilet na pociąg bez stania w kolejce na dworcu.

s. 19

[srodtytul]Parkiet [/srodtytul]

Orange Polska: Kurs mówi aukcji „nie”

Nawet o blisko 7 proc., do 8,27 zł, rósł na spadkowej środowej sesji kurs akcji Orange Polska, gdy na łamach „Parkietu” napisaliśmy o rosnącej liczbie biur maklerskich i ekspertów przewidujących „odwołanie” aukcji częstotliwości 800 i 2600 MHz. Tego samego dnia na łamach „Rzeczpospolitej” za unieważnieniem aukcji opowiedziała się Anna Streżyńska, b. prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej.

http://archiwum.parkiet.com/artykul/770313_Orange_Polska:_Kurs_mowi_aukcji_„nie”.html (dostęp płatny)

Vivid i CIG śladami CD Projekt

Nadchodzą świetlane czasy dla polskich producentów cyfrowej rozrywki. Real Boxing 2 i Sniper 3 to kolejne tytuły po hitowym „Wiedźminie”, które mają szansę podbić globalny rynek.

http://archiwum.parkiet.com/artykul/770311_Vivid_i_CIG_sladami_CD_Projekt.html (dostęp płatny)

[srodtytul]Puls Biznesu [/srodtytul]

Cyberataki trwają zbyt długo

Czas wykrywania naruszeń bezpieczeństwa w pierwszej połowie 2015 r. wynosił średnio od 100 do 200 dni, a liczba infekcji była dwukrotnie wyższa niż przed rokiem — wynika z raportu Cisco 2015 Midyear Security.

http://pulsbiznesu.pb.pl/4253299,93489,cyberataki-trwaja-zbyt-dlugo (dostęp płatny)

Asseco Poland idzie w kamasze

Gigant IT stworzył konsorcjum, które powalczy o warte 1 mld zł zamówienie na taktyczny system zarządzania walką dla polskiej armii. 130 mld zł — taką astronomiczną kwotę do 2022 r. rząd planuje wydać na modernizację polskiej armii. Nie chodzi tylko o zakup nowego sprzętu, ale także o informatyzację. Dzięki temu nasze siły zbrojne mają technologicznie nie odstawać od armii innych członków NATO. Dla polskich firm IT to szansa wejścia na nowy rynek. Zamierza z niej skorzystać Asseco Poland, największy producent oprogramowania nad Wisłą.

http://pulsbiznesu.pb.pl/4253274,29936,asseco-poland-idzie-w-kamasze (dostęp płatny)

Free-to-play napędza Vivid Games

Po przejściu na darmową dystrybucję bydgoskie studio rośnie jak na drożdżach. Kolejny bieg wrzuci po premierze „Real Boxing 2″.

http://pulsbiznesu.pb.pl/4253263,5822,free-to-play-napedza-vivid-games (dostęp płatny)

Bauer Media znów porównują i kupują

Niemiecki koncern zapowiada, że nie skończył konsolidacji rynku porównywarek. Po przejęciu eBrokera szuka kolejnych celów. Właśnie w kioskach ukazał się pierwszy numer magazynu „Dobry czas” wydawanego przez Bauer Media. Okazuje się, że sierpień to dobry czas także na inwestycyjne żniwa niemieckiego koncernu. Przez kilka poprzednich kwartałów medialny potentat robił podchody do kupna TVN, a później Home. pl. Skończyło się na smaku i postanowieniu budowania biznesu internetowego wokół Interii. Dlatego do przejętego niedawno za ponad 100 mln zł Rankomatu dołączył eBroker, porównywarka usług finansowych.

http://pulsbiznesu.pb.pl/4253259,30476,bauer-media-znow-porownuja-i-kupuja (dostęp płatny)

[srodtytul]Rzeczpospolita [/srodtytul]

Groupon zatrudni w Polsce 200 osób

Światowy gigant chce uruchomić w Warszawie swoje centrum biznesowe – dowiedziała się „Rzeczpospolita”. Rekrutacja już ruszyła. Groupon znany jest głównie z zakupów grupowych, choć firma od tego modelu już odeszła, stając się platformą, na której można kupić w promocyjnych cenach karnety do hoteli, restauracji czy gabinetów kosmetycznych.

http://archiwum.rp.pl/artykul/1283774-Groupon-zatrudni–w-Polsce-200-osob.html (dostęp płatny)

Inwestorzy głosują przeciw aukcji

Na­wet o bli­sko 7 proc., do 8,27 zł, rósł na spad­ko­wej śro­do­wej se­sji w War­sza­wie kurs ak­cji Oran­ge Pol­ska po tym, gdy na­pi­sa­li­śmy, że przybywa biur ma­kler­skich i eks­per­tów prze­wi­du­ją­cych od­wo­ła­nie au­kcji czę­sto­tli­wo­ści 800 i 2600 MHz.

http://archiwum.rp.pl/artykul/1283732-Inwestorzy-glosuja-przeciw-aukcji.html (dostęp płatny)

Handel online z podatkiem

Kobieta, która w ciągu dwóch lat sprzedała ponad 500 sztuk biżuterii przez internet, musi się rozliczyć jak przedsiębiorca. Ani fiskus, ani sąd nie uznały tłumaczenia podatniczki, że prowadzony przez nią powtarzalny zorganizowany handel przez internet to wyprzedaż jej prywatnej kolekcji. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Bydgoszczy potwierdził, że jest to zorganizowana działalność gospodarcza.

http://archiwum.rp.pl/artykul/1283721-Handel-online-z-podatkiem.html (dostęp płatny)

Położą światłowody kosztem gmin

Rząd proponuje 100-krotne obniżenie opłat za zajęcie pasa drogowego dla inwestycji telekomunikacyjnych. Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji opracowało założenia do nowelizacji ustawy o wspieraniu rozwoju usług i sieci telekomunikacyjnych. Problem polega na tym, że położenie światłowodów będzie tańsze, bo gminy dostaną mniejszą opłatę za zajęcie pasa drogowego, ale korzystający z internetu wcale nie będą płacić mniej.

http://archiwum.rp.pl/artykul/1283716-Poloza-swiatlowody-kosztem-gmin.html (dostęp płatny)

[srodtytul]Dziennik Gazeta Prawna[/srodtytul]

Internet rzeczy tworzy zawody i daje pracę

Pozostało 99% artykułu
2 / 3
artykułów
Czytaj dalej. Subskrybuj
Telekomunikacja
Uwaga na nowe pułapki w roamingu. Jak za granicą łączyć się taniej lub za darmo
Materiał Promocyjny
Naszą siłą jest różnorodność
Telekomunikacja
Gigant ogłasza przełom w łączności. To zupełnie nowa jakość
Telekomunikacja
To ma być przełom w tworzeniu ultraszybkiego internetu 6G. Znika wielka przeszkoda
Materiał Promocyjny
Mobilne ekspozycje Huawei już w Polsce – 16 maja odwiedzi Katowice
Akcje Specjalne
Dekarbonizacja gospodarki bez wodoru będzie bardzo trudna
Telekomunikacja
Eldorado 5G dobiega końca, a firmy tną etaty. Co z Polską?
Materiał Promocyjny
Sztuczna inteligencja może być wykorzystywana w każdej branży