Zarząd Polskiej Grupy Energetycznej zdecydował dziś, że operator telekomunikacyjny Exatel pozostanie w strukturach giganta. Jeszcze w sprawozdaniu za I kw. br. energetyczny potentat deklarował, że chce sprzedać telekomunikacyjną firmę w drugim półroczu tego roku.

Powody zmiany decyzji nie są do końca jasne, ale na pewno nie martwi ona uczestników toczącej się prywatyzacji TK Telekom (czas na składanie wiążących ofert mija 31 maja). Jest wśród nich m.in. Netia, która od zawsze deklarowała zainteresowanie przejęciem Exatela, ale też GTS, czy spółka kojarzona z Zygmuntem Solorzem-Żakiem, IT Polpager. Co więcej, wśród inwestorów dla TK Telekom jest też sam Exatel.

Krótki komunikat PGE wskazuje, że grupa doszła do wniosku, iż nie może w tym roku liczyć na atrakcyjną wycenę telekomu.„Korzyści z pozostawienia w GK PGE spółki Exatel przeważają nad potencjalnym zyskiem z jego sprzedaży” – podało PGE. Zadeklarowało, że aktywa telekomu mogą być wykorzystane do budowy infrastruktury i przesyłu danych, zwłaszcza na potrzeby segmentu dystrybucji energii elektrycznej.

Spółki grupy PGE posiadają ok. 95,6 proc. akcji Exatela.