Nokia, wciąż największy producent słuchawek na świecie, dostarczy pierwsze egzemplarze smartfonów z systemem Windows Phone Microsoftu na początku 2012 r. Tak przynajmniej wynika z informacji, do jakich dotarł serwis Mobile Review. Według niego na początku przyszłego roku pojawią się od razu cztery urządzenia. Jednym z nich będzie zmodyfikowana Nokia X7. Nowe telefony, dla odróżnienia od urządzeń z systemem Symbian, będą w nazwie miały prefiks „W”. Za około 12 miesięcy na rynku ma już być około 12 urządzeń Nokii z Windows Phone 7.

Tymczasem Apple, którego iPhone jest jednym z głównych konkurentów smartfonów Nokii, odnotowuje doskonałe wyniki sprzedaży. Firma sprzedała w pierwszym kwartale 18,65 mln sztuk  iPhone, o 113 proc. więcej niż rok wcześniej. To najlepiej sprzedający się produkt firmy, która w pierwszych trzech miesiącach uzyskała 24,67 mld dol. przychodu.

Aktualizacja:

Nokia podała właśnie wyniki finansowe za pierwszy kwartał 2011 r. Przychody ze sprzedaży wyniosły 10,4 mld euro i były o 9 proc. większe niż rok wcześniej. Niestety, zysk operacyjny firmy spadł w tym czasie o 10 proc., do poziomu 439 mln euro. Główny dział firmy, Devices and Services, przyniósł 7,09 mld euro przychodu, 6 proc. więcej niż w pierwszym kwartale 2010 r.