Zarząd [b]Polskiej Grupy Energetycznej[/b] wybrał [b]PricewaterhouseCoopers[/b] na doradcę transakcyjnego przy sprzedaży akcji [b]Exatela[/b]. PGE podała, że PwC złożył najatrakcyjniejszą ofertę, a zadaniem doradczej firmy będzie przygotowanie struktury transakcji, identyfikacja, selekcja i pozyskiwanie potencjalnych inwestorów oraz przygotowanie i realizacja transakcji na wszystkich jej etapach.

PGE podaje, że wraz ze swoimi spółkami zależnymi zamierza sprzedać 95,07 proc. akcji Exatela. – Chcemy aby transakcja została przeprowadzona z uwzględnieniem interesów zarówno grupy PGE., jak i sprzedawanej spółki – brzmi wypowiedź [b]Tomasza Zadrogi[/b], prezesa PGE w komunikacie prasowym energetycznego giganta. Doradcą prawną przy transakcji [link=http://www.rp.pl/artykul/500375.html]została kancelaria [b]Allen&Overy[/b][/link].

Zainteresowanie Exatelem deklarowała m.in. giełdowa Netia. Mówi się jednak i o tym, że firmą tą miałoby się interesować szersze grono operatorów, w tym np. [b]Polkomtel[/b], jak również [b]GTS Energis[/b].