19 kwietnia Urząd Marszałkowski woj. warmińsko-mazurskiego podpisze  umowę z wykonawcą sieci i zarazem operatorem infrastruktury sieci szkieletowo-dystrybucyjnej – poinformował Maciej Bułkowski, dyrektor departamentu społeczeństwa  w Urzędzie Marszałkowskim woj. warmińsko-mazurskiego.

Postępowanie na Warmii i Mazurach wygrała spółka Otwarte Regionalne Sieci Szerokopasmowe (konsorcjum Hawe, TP Teltech i Alcatel-Lucent). – Trwało ono w sumie 319 dni. Było on bardzo żmudne, ale projekt jest dobrze przemyślany – przekonywał Bułkowski.

Umowa podpisana będzie  na 10 lat, co oznacza, że ORSS będzie nią zarządzał  do grudnia 2025 roku.   ORSS zobowiązany jest do  przedstawienia oferty ramowej, w której będzie pełen katalog usług.

Dzięki projektowi powstanie ponad 2,2 tys. km sieci.  Proces inwestycyjny ma się rozpocząć jeszcze w tym roku przed nadejściem zimy. Prace mają się zakończyć w 2015 roku. Przedsięwzięcie warte blisko 330 mln zł współfinansowane jest z Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej.