Przegląd prasy rpkom.pl – piątek 9 lutego

Publikacja: 09.02.2018 07:30

Wirtualny pieniądz, realne ryzyko
Bitcoina zakazać już się nie da, ale handel nim trzeba ucywilizować. Kupujących kryptowaluty nikt dzisiaj nie chroni, a wszyscy narażaja. Wirtualny pieniądz, realne ryzyko Bitcoina zakazać już się nie da, ale handel nim trzeba ucywilizować. Kupujących kryptowaluty nikt dzisiaj nie chroni, a wszyscy narażają Jamie Dimon, prezes banku JP Morgan: „Bitcoin to oszustwo i nie jest to prawdziwa rzecz. https://edgp.gazetaprawna.pl/artykuly/661161,wirtualny-pieniadz-realne-ryzyko.html (dostęp płatny)

Gazeta Wyborcza

Trójka pod butem cenzury
To codzienna walka z propisowską propagandą. Reporter musi się spowiadać nawet z tego, co przygotował do wejścia na żywo. Szykują się więc kolejne odejścia – mówią dziennikarze z radiowej Trójki.
http://wyborcza.pl/7,75398,23000703,trojka-pod-butem-cenzury.html (dostęp płatny)

Parkiet

CNT: Cena „niegodziwa”
Zarząd Centrum Nowoczesnych Technologii stwierdził, że cena w wezwaniu ogłoszonym przez Zbigniewa Jakubasa i FIP 11 FIZAN nie uwzględnia potencjału wzrostu wartości spółki i nie odpowiada wartości godziwej. Celem wezwania jest zakup wszystkich papierów pozostających w wolnym obrocie (34,2 proc.) i wycofanie CNT z parkietu. Zapisy rozpoczną się 13 lutego i potrwają do 14 marca. Wzywający oferują po 9 zł za walor, średnie kursy z trzech i sześciu miesięcy przed wezwaniem wynosiły 7,8 i 8,23 zł. Na koniec września ub.r. wartość księgowa CNT wynosiła 10,68 zł na akcję.
http://archiwum.parkiet.com/artykul/796261_CNT:_Cena_„niegodziwa”.html (dostęp płatny)

iFun4all: W tym roku możliwe dwie premiery gier
iFun4all pracuje równolegle nad trzema grami. Pierwszą jest psychologiczno-przygodowy „Far Peak”, osadzony w tematyce himalaizmu. – Drugi projekt to nowa, niezapowiedziana dotychczas gra, o której więcej będziemy mogli powiedzieć na jednej z imprez branżowych zaplanowanych na ten rok – sygnalizuje Michał Mielcarek, prezes iFun4all. Z kolei trzeci tytuł tworzony jest na bazie projektu opracowywanego w ramach programu…
http://archiwum.parkiet.com/artykul/796257_iFun4all:_W_tym_roku_mozliwe_dwie_premiery_gier.html (dostęp płatny)

Puls Biznesu

Geolokalizacja pomoże więcej sprzedać
Firmy MSP, które chcą zaistnieć w świadomości klientów, powinny stawiać na personalizowaną reklamę mobilną opartą na danych.
https://www.pb.pl/geolokalizacja-pomoze-wiecej-sprzedac-905205 (dostęp płatny)

Jak zarobić na biznesowym pomyśle
13 lutego w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym odbędzie się bezpłatne spotkanie „Naukowy start-up podbija Dolinę Krzemową”. Uczestnicy wydarzenia dowiedzą się, jak osiągnąć sukces, jeśli chce się zarabiać na swoich pomysłach i wynalazkach. O doświadczeniach związanych z komercjalizacją opowie Michał Wroczyński, założyciel firmy fido.ai.
https://www.pb.pl/jak-zarobic-na-biznesowym-pomysle-905202 (dostęp płatny)

Dolina Krzemowa lobbuje za detoksem
Grupa byłych pracowników Facebooka, Google’a i innych technologicznych firm rozpoczęła kampanię ostrzegającą przed uzależnieniem od… technologii. Każdego dnia przeciętny użytkownik gadżetów i internetu bombardowany jest powiadomieniami, alertami, informacjami, wiadomościami czy e-mailami. Wyczynem jest odłączenie od sieci choćby sypialni. Tekst napisany przez psychologa, w którym przestrzega przed zbyt wczesnym wkładaniem dzieciom do rąk tabletów i smartfonów, jest często bagatelizowany. Na uwagę nie zasługują także przestrogi wypowiadane przez babcie i ciocie, że kiedyś tak nie było, więc było lepiej.
https://www.pb.pl/dolina-krzemowa-lobbuje-za-detoksem-905193 (dostęp płatny)

Rzeczpospolita

Dziewczyna z online’u może być droga
Szukanie drugiej połówki w sieci ma swoją cenę. Okazuje się, że portale randkowe ściągają swoim klientom z kart kredytowych pieniądze za to, że zrezygnowali z ich usług. Coraz więcej osób skarży się na portale randkowe. Chodzi głównie o te zarejestrowane w Niemczech i Luksemburgu.
http://www.rp.pl/Internet/302089907-Oplaty-za-korzystanie-z-portali-randkowych.html (dostęp płatny)

Koniec umowy Intercity z T-Mobile. Co dalej z WiFi w pociągach?
Po około czterech latach wygasła umowa T-Mobile Polska z PKP Intercity, na mocy której komórkowa sieć świadczyła usługę WiFi w 300 wagonach pasażerskich. Przewoźnik uruchomił swoją sieć. Na razie działa w 150 wagonach i – jak się wydaje – na nieco innych trasach. W ramach umowy komórkowa sieć zainstalowała w części wagonów urządzenia sieciowe i oferowała usługę nazwaną „Hot Spot T-Mobile”. Według naszych informacji ostatnio liczba wagonów z WiFi liczyła około 300.
http://www.archiwum.rp.pl/artykul/1366027-Koniec-umowy-Intercity-z-T-Mobile-Co-dalej-z-WiFi-w-pociagach.html (dostęp płatny)

Co z danymi osobowymi zebranymi przed 25 maja 2018 r.
Wkrótce zmienią się zasady, na jakich odbywa się pozyskiwanie zgód na przetwarzanie danych od osób, których one dotyczą. Czy w rezultacie dotychczas zebrane zgody należy uznać za nieważne, a przetwarzanie ich za nielegalne? Przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (dalej: RODO), które wprowadzają szereg nowych obowiązków administratorów danych oraz praw, które będą przysługiwać osobom, których dane dotyczą zaczną być stosowane od 25 maja 2018 r.
http://www.archiwum.rp.pl/artykul/1365927-Co-z-danymi-osobowymi-zebranymi-przed-25-maja-2018-r.html (dostęp płatny)

Wirtualny pieniądz, realne ryzyko
Bitcoina zakazać już się nie da, ale handel nim trzeba ucywilizować. Kupujących kryptowaluty nikt dzisiaj nie chroni, a wszyscy narażaja. Wirtualny pieniądz, realne ryzyko Bitcoina zakazać już się nie da, ale handel nim trzeba ucywilizować. Kupujących kryptowaluty nikt dzisiaj nie chroni, a wszyscy narażają Jamie Dimon, prezes banku JP Morgan: „Bitcoin to oszustwo i nie jest to prawdziwa rzecz. https://edgp.gazetaprawna.pl/artykuly/661161,wirtualny-pieniadz-realne-ryzyko.html (dostęp płatny)

Pozostało 91% artykułu
2 / 3
artykułów
Czytaj dalej. Subskrybuj
Telekomunikacja
Gigant ogłasza przełom w łączności. To zupełnie nowa jakość
Telekomunikacja
To ma być przełom w tworzeniu ultraszybkiego internetu 6G. Znika wielka przeszkoda
Materiał Promocyjny
Mobilne ekspozycje Huawei już w Polsce – 16 maja odwiedzi Katowice
Telekomunikacja
Eldorado 5G dobiega końca, a firmy tną etaty. Co z Polską?
Materiał Promocyjny
Mapa drogowa do neutralności klimatycznej
Telekomunikacja
Do kogo przenoszą się klienci sieci komórkowych. Jest największy przegrany
Telekomunikacja
To już wojna w telefonii na kartę. Sieci komórkowe mają nowy haczyk na klientów