[b]Urząd Komunikacji Elektronicznej[/b] złożył w [b]Komisji Europejskiej[/b] projekt decyzji ustalającej zasady rozliczeń pomiędzy siecią [b]Aero 2[/b], a siecią czterech operatorów infrastrukturalnych ([b]Polkomtel, PTC, PTK Centertel, Telekomunikacja Polska[/b]). Projekt zawiera – sygnalizowaną przez Urząd już na wiosnę – stawkę 0,57 zł netto za zakończenie połączenia w mobilnej sieci Aero2. Oznacza to 239-proc. asymetrię na rzecz nowego operatora w stosunku do stawki 0,1677 zł, jakie na mocy decyzji UKE pobierają trzej zasiedziali operatorzy komórkowi.

Z P4, operatorem sieci Play, Aero 2 łączy komercyjna umowa zawarta w styczniu bieżącego roku. Przewiduje ona również stawkę 0,57 zł za terminację w sieci Aero 2, co oznacza, że asymetria na niekorzyść P4 wynosi 162 proc.

Aero2 operuje na razie siecią transmisji danych. Wedle słów prezesa firmy [b]Adama Kuriańskiego[/b] na razie nie zamierza uruchamiać usług głosowych w takiej technologii. – Zawarcie umów zajmuje jednak tak dużo czasu, że warto postarać się o nie wcześniej – powiedział rpkom.pl podczas jednego z ostatnich spotkań z dziennikarzami Adam Kuriański.