Operator [link=http://www.uke.gov.pl/uke/index.jsp?place=Lead07&news_cat_id=168&news_id=5632&layout=3&page=text]przedstawił urzędowi[/link] łącznie 46 wariantów Neostrady pod nazwą Superpremium Internet o przepływnościach od 512 kb/s do 20 Mb/s, wraz z usługami IPTV oraz telefonii internetowej w umowach na 12 i 24 miesiące (co ciekawe, TP rezygnuje z kontraktów na 36 miesięcy). – W związku z pozytywnym wynikiem testu, usługi określone w pkt 1 mogą być wprowadzone przez TP na rynek – podał UKE.

Ceny nowych usług nie są jeszcze znane. Z naszych informacji wynika, że obniżki w stosunku do aktualnych stawek będą zauważalne. Dzięki nowym zasadom ustalania cen hurtowych TP nie będzie musiała jednocześnie obniżać cen usług BSA z jakich korzystają jej konkurenci do świadczenia usług dostępowych w sieci narodowego operatora.

TP zapowiadała, że nowe oferty pojawią się na rynku we wrześniu. – Konkretna data wdrożenia zależy od wielu czynników i dlatego w tej chwili nie możemy jej podać – mówi dzisiaj Wojciech Jabczyński, rzecznik prasowy TP.

[i]współpraca Łukasz Dec[/i]