Urząd Komunikacji Elektronicznej [link=http://www.uke.gov.pl/uke/index.jsp?place=Lead07&news_cat_id=168&news_id=5462&layout=3&page=text]przypomniał[/link] dzisiaj przedsiębiorcom prowadzącym działalność telekomunikacyjną o obowiązku zgłoszenia tego faktu do rejestru prowadzonego przez urząd.

– Nakładamy symboliczne kary na tych, którzy się zgłoszą działalność do rejestru sami lub sami się wyrejestrują. Takich przedsiębiorców jest mnóstwo: zamknęli działalność, ale zapomnieli się wyrejestrować. W zeszłym roku mieliśmy wysyp nielegalnych przedsiębiorców i wówczas nakładaliśmy kary na tych „co nie wiedzieli” i podawali różne w wysokości około 600-1500 zł – mówi Anna Streżyńska, prezes UKE. Jej zdaniem niektórzy przedsiębiorcy nie zgłaszają swoich firm do rejestru z pełną premedytacją i ci będą karani bez taryfy ulgowej. Zdaniem prezes UKE stanowią nieuczciwą konkurencję wobec legalnie działających firm, na których – z racji statusu operatora telekomunikacyjnego – ciążą zobowiązania na rzecz UKE i służb porządku publicznego.

Prezes UKE nie kryje, że celem akcji informacyjnej jest również wyczyszczenie rejestru z podmiotów, które zaprzestały już działalności na rynku telekomunikacyjnym, a tym samym deformują jego statystyczny obraz.