[b]Telekomunikacja Polska[/b] i [b]TVN[/b] poinformowały o podjęciu strategicznej współpracy. Grupa TP umożliwi abonentom platformy cyfrowej „n”korzystanie z usług szerokopasmowego dostępu we własnej sieci. Pakiety telewizyjne „n” zaś będą udostępniane klientom TP.

– Współpraca obejmie stopniowe wzajemne dostosowanie ofert płatnej telewizji, aby odzwierciedlały one strukturę pakietów telewizji „n” – podały obie spółki w komunikacie z czego można wnosić, że TP będzie rezygnować z utrzymywania własnej oferty programmingowej. Nie wiadomo jeszcze, czy i która spółka zrezygnuje całkowicie z utrzymywania własnej platformy DTH.

Na oszczędności kosztów obie spółki spodziewają się zyskać 100 mln zł na wyniku EBITDA w ciągu pięciu lat. Zawarły 10-letnią, ramową umowę o współpracy. Poszczególne obszary współpracy będą regulowane na podstawie szczegółowych porozumień.

[b]Pierwsze wspólne oferty obu firm mają się pojawić jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia. Efekty głębszej współpracy widoczne mają wbyć w I kwartale przyszłego roku.[/b]

Grupa TVN (portal [b]Onet[/b]) świadczy dzisiaj na niewielką skalę usługi telekomunikacyjne, jako [i]reseller[/i]. TP współpracowała już wcześniej na podobnej zasadzie z [b]Cyfrą Plus[/b], ale w ubiegłym roku współpraca ta została wygaszona. Cyfra Plus prawdopodobnie udostępni usługi telewizyjne w sieci [b]Netii[/b].