Urząd ma zastrzeżenia do raportu TP. UKE krytykuje niedobór wskaźników hurtowych i detalicznych pozwalających zmierzyć poziom niedyskryminacji. Według UKE, na 11 porównań świadczenia usług tylko trzy są możliwe do zmierzenia. Urząd pisze w analizie, że TP powinna jak najszybciej zacząć raportować brakujące wskaźniki KPI.

UKE ma także zastrzeżenia do rozbieżności między terminami indywidualnych umów między TP a Operatorami Alternatywnymi, które nie są tożsame z terminami ofert ramowych.

Regulator analizował też wskaźniki KPI w stosunku do innych klientów hurtowych. Według UKE KPI Netii, są najniższe na rynku, co może świadczyć o dyskryminacji Netii. UKE wskazuje, że TP powinna konkurować innowacyjnością i jakością, a nie „poprzez oferowanie gorszej jakości obsługi na rynku hurtowym”.

UKE wytknęło, że TP w swoim raporcie nie podało wskaźnika penetracji LLU, która jest wyznacznikiem tempa rozwoju rynku. Wśród innych zastrzeżeń znalazły się też „dyskusyjne” wskaźniki liczby uszkodzeń na 100 linii.