Przegląd prasy rpkom.pl – poniedziałek 16 marca

Publikacja: 16.03.2015 07:30

[srodtytul]Puls Biznesu [/srodtytul]

Google szuka drogi do przedłużenia życia

Wyszukiwarka, system operacyjny i reklama to za mało. Koncern wierzy, że nauka naprawi szkody w DNA. Początkowe księgi Biblii mówią o ludziach, którzy umierali nasyceni swoim życiem, czyli w wieku kilkuset lat. Pierwsi ludzie mieli być długowieczni, a Adam żył, według Księgi Rodzaju, 930 lat. Baśnie religijne? Google wierzy, że dziś także możemy być syci swoich dni.

http://pulsbiznesu.pb.pl/4034689,1340,google-szuka-drogi-do-przedluzenia-zycia (dostęp płatny)

Scripps bierze TVN

Właściciel Travel Channel kupuje TVN. Wycenia akcję na 22 zł. Polska spółka będzie platformą ekspansji amerykańskiego koncernu w Europie

Scripps Networks Interactive (SNI) jest mało znany w Polsce — ma nad Wisłą tylko dwa kanały kablowo-satelitarne Travel Channel i Polsat Food. Dlatego informacja „Pulsu Biznesu” sprzed tygodnia, że jest czarnym koniem wyścigu o TVN, wywołała na rynku konsternację i niedowierzanie. Nasze informacje dość szybko się potwierdziły. Ustaliliśmy, że Scripps Networks Interactive, poprzez brytyjską spółkę zależną South Bank Media, kupił od ITI i Canal+ 100 proc. akcji spółki N-Vision będącej właścicielem Polish Television Holding. Podpisana w weekend umowa daje koncernowi Scripps kontrolę nad prawie 53 proc. akcji notowanego na giełdzie TVN.

http://pulsbiznesu.pb.pl/4034732,98516,scripps-bierze-tvn (dostęp płatny)

[srodtytul]Rzeczpospolita[/srodtytul]

Pierwsze nabory projektów firm

Resort infrastruktury i rozwoju ogłosił harmonogram konkursów w programie „Inteligentny rozwój”. Oznacza to uruchomienie w tym roku 5 miliardów złotych.

Pierwszy konkurs dla przedsiębiorstw (małych i średnich) ogłosi 2 kwietnia Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (NCBR). Jego budżet wyniesie 1,6 mld zł. NCBR zorganizuje go w ramach poddziałania 1.1.1 „Badania przemysłowe i prace rozwojowe realizowane przez przedsiębiorstwa”. To tzw. szybka ścieżka. Celem tego instrumentu jest podniesienie innowacyjności polskich przedsiębiorców dzięki wykorzystywaniu rezultatów prac B+R w działalności gospodarczej.

http://archiwum.rp.pl/artykul/1271012-Pierwsze-nabory-projektow-firm.html (dostęp płatny)

Fiskus pozwala odliczać laptopy

Niepełnosprawny może skorzystać z ulgi na zakup sprzętu, który ułatwia mu codzienne życie.  Komputer to okno na świat wielu chorych osób. Kupując go, liczą na ulgę podatkową. Okazuje się jednak, że fiskus nie zawsze zgadza się na odliczenie wydatków. Jego zdaniem nie każdy sprzęt jest przydatny w rehabilitacji.

http://archiwum.rp.pl/artykul/1271067-Fiskus-pozwala-odliczac-laptopy.html (dostęp płatny)

Zeznanie przez sieć po aktualizacji oprogramowania

Warto złożyć rozliczenie roczne przez internet. Dziś ma ruszyć system, który sam wstępnie je wypełni.

http://archiwum.rp.pl/artykul/1271068-Zeznanie-przez-siec-po-aktualizacji-oprogramowania.html (dostęp płatny)

Sieć nie wie, co to granice państw

Teraz jest najlepszy moment, by wejść z ofertą swojego sklepu internetowego na inne rynki – radzą eksperci. Z początkiem roku w Polsce weszła w życie nowa ustawa o prawach konsumentów, która ujednolica przepisy i zasady zakupów w sieci na terenie całej Unii Europejskiej. W efekcie e-klienci mają dziś takie same prawa w każdym kraju Wspólnoty, a sklepy – takie same obowiązki.

http://archiwum.rp.pl/artykul/1271083-Siec-nie-wie-co-to-granice-panstw.html (dostęp płatny)

Ciężkie czasy dla wyszukiwarek

Kto ma czerpać korzyści z baz danych. Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej (ETS) wydał wyrok, który może mieć poważne konsekwencje dla metawyszukiwarek, czyli wyszukiwarek internetowych korzystających (jak użytkownik) z wyszukiwarek pierwszego stopnia. Rezultatem tego wyroku mogą być wyższe koszty ich funkcjonowania, zahamowanie rozwoju, a w skrajnym wypadku – zniknięcie niektórych z rynku.

19 grudnia 2013 r. Trybunał wydał wyrok w sprawie Innoweb BV przeciwko Wegener ICT Media BV i Wegener Mediaventions BV. Jest on o tyle interesujący, że tworzy ramy prawne, w których mogą prowadzić swoją działalność operatorzy oferujący użytkownikom internetu korzystanie z metawyszukiwarek.

http://archiwum.rp.pl/artykul/1271028-Ciezkie-czasy-dla-wyszukiwarek.html (dostęp płatny)

[srodtytul]Puls Biznesu [/srodtytul]

Google szuka drogi do przedłużenia życia

Pozostało 98% artykułu
2 / 3
artykułów
Czytaj dalej. Subskrybuj
Telekomunikacja
Eldorado 5G dobiega końca, a firmy tną etaty. Co z Polską?
Materiał Promocyjny
Wykup samochodu z leasingu – co warto wiedzieć?
Telekomunikacja
Do kogo przenoszą się klienci sieci komórkowych. Jest największy przegrany
Telekomunikacja
To już wojna w telefonii na kartę. Sieci komórkowe mają nowy haczyk na klientów
Telekomunikacja
Polski internet mobilny właśnie mocno przyspieszył. Efekt nowego pasma 5G
Telekomunikacja
Nowy lider wyścigu internetowych grup w Polsce. Przełomowy moment dla Polsatu