Przegląd prasy – wtorek 24 sierpnia

Publikacja: 24.08.2010 08:28

[srodtytul]Dziennik Gazeta Prawna[/srodtytul]

[b]Firma nie może uzupełnić wadium podczas trwania przetargu[/b]

Ewa Grączewska-Ivanova

– Firma nie może wnieść jako wadium kopi gwarancji ubezpieczeniowej, jeśli z jej treści wynika, że wygasa z chwilą zwrotu ubezpieczycielowi. Szkoła Główna Handlowa w przetargu na ochronę swych budynków wybrała ofertę Ekotrade. Konkurent – Ever Grupa – odwołał się od wyniku przetarg. Wniosła odwołanie do prezesa Krajowej Izby Odwoławczej, domagając się wykluczenia zwycięzcy z przetargu. Zarzucała, że w ofercie zwycięzcy brakowało oryginału gwarancji ubezpieczeniowej stanowiącej wadium. Oryginału wymagał sam zamawiający w specyfikacji przetargowej. Wykonawca argumentował, że bez oryginału gwarancji zamawiający czasem w ogóle nie ma możliwości dochodzenia wypłaty.

http://edgp.gazetaprawna.pl/index.php?act=mprasa&sub=article&id=313777 (dostęp płatny)

[srodtytul]Gazeta Wyborcza/Wyborcza.biz[/srodtytul]

[b]Plus: Najpierw iPhone 4, teraz iPad[/b]

Przemysław Poznański

Polkomtel, operator sieci Plus, nie poprzestaje na wprowadzeniu do oferty iPhone’a. Od wtorku rozpoczyna też sprzedaż iPada. Plus jest pierwszą siecią, która sprzedaje tablet Apple’a. W kwietniu sieć udostępniła iPada wybranym klientom do testów. Od dziś urządzenie (w wersji z pamięcią 16 GB) jest w ofercie operatora.

http://wyborcza.biz/biznes/1,101558,8286443,Plus__Najpierw_iPhone_4__teraz_iPad.html

[srodtytul]Parkiet[/srodtytul]

[b]P4: Nie ma rozmów o wejściu TP do Play[/b]

Łukasz Dec, Reuters

P4, operator komórkowej sieci Play, na koniec roku chce mieć 4,5 mln klientów (a właściwie aktywnych kart w telefonach komórkowych). W połowie roku było ich 4 mln. Aby zrealizować plan, Play będzie musiał sprzedawać karty szybciej niż konkurencyjni operatorzy.

http://archiwum.parkiet.com/artykul/684989_P4:_Nie_ma_rozmow__o_wejsciu_TP_do_Play.html (dostęp płatny)

[b]Portugalski telekom trafi na polską giełdę?[/b]

Andrzej Szurek

Fundusz Riverside myśli o wprowadzeniu Oni Communications na GPW. Portugalski operator telekomunikacyjny może trafić w przyszłym roku na warszawski parkiet. Nad wprowadzeniem Oni Communications na GPW zastanawia się fundusz private equity Riverside, który jest większościowym akcjonariuszem spółki. – Myślimy o sprzedaży udziałów w portugalskiej firmie telekomunikacyjnej Oni Communications.

http://archiwum.parkiet.com/artykul/684990_Portugalski_telekom___trafi_na_polska_gielde.html (dostęp płatny)

[b]Riverside: Portugalski debiut na GPW?[/b]

Andrzej Szurek

W przyszłym roku na warszawski parkiet może trafić telekom z Portugalii. – Rozważamy sprzedaż udziałów w portugalskiej firmie telekomunikacyjnej Oni Communications. Jedną z opcji, którą bierzemy w tym przypadku pod uwagę, jest możliwość wprowadzenia tej spółki w przyszłym roku na GPW.

http://archiwum.parkiet.com/artykul/684924_Riverside:_Portugalski_debiut_na_GPW.html (dostęp płatny)

[srodtytul]Puls Biznesu[/srodtytul]

[b]Chińczycy zbudują sieć na Węgrzech[/b]

Marek Druś

Chiński ZTE zbuduje sieć telefonii komórkowej na Węgrzech. Zleceniodawcą Chińczyków jest miejscowy operator komórkowy norweskiej firmy Telenor. Wartość kontraktu oszacowano na 254 mln USD. Chiński zleceniobiorca zbuduje sieć dla maksymalnie 4,5 mln klientów.

http://bonnierbusinesspolska.pb.pl/Issue.aspx?id=ff2a25ad-04c6-459c-89d1-409019fda1bf&date=2010-08-24 (dostęp płatny)

[b]Komórkowy wyścig do Apple[/b]

Katarzyna Latek

Operatorzy ścigają się, kto pierwszy wprowadzi nowy gadżet amerykańskiej firmy. Bieg po iPada wygrał Plus. Polkomtel przez kilka miesięcy zbierał wśród klientów opinie na temat tabletu firmy Apple. W kwietniu wybrani abonenci testowali urządzenie. Teraz jako pierwsza sieć w Polsce wprowadził iPada do oferty.

http://bonnierbusinesspolska.pb.pl/Issue.aspx?id=bc234158-6ec1-4199-96ad-72e235545928&date=2010-08-24 (dostęp płatny)

[b]Play zagra w internecie[/b]

Katarzyna Latek

Operator mocno stawia na mobilny internet. Rozdaje modemy i obiecuje zwiększenie prędkości. Najmniejszy operator z „wielkiej czwórki” chce przyciągnąć internautów, którzy nie zamierzają płacić abonamentu. Oferty internetu na kartę co prawda istnieją, ale zwykle trzeba do nich dokupić modem. Play ruszył z kampanią „Bez przyrzeczeń” i wprowadził ofertę typu mix (trzeba regularnie doładowywać konto), ale za to modem kosztuje tylko jednego złotego.

http://bonnierbusinesspolska.pb.pl/Issue.aspx?id=1216050b-750e-4ec4-a413-b6dd3f6eb540&date=2010-08-24 (dostęp płatny)

[srodtytul]Rzeczpospolita[/srodtytul]

[b]Telekom z Portugalii myśli o GPW[/b]

Andrzej Szurek

Warszawska giełda jest coraz bardziej popularna wśród zagranicznych spółek. W przyszłym roku na rodzimy parkiet może trafić Oni Communications z Portugalii Portugalski telekom pracuje nad rentownością i szuka nowych rynków. Na celowniku są Brazylia i Angola. – Myślimy o sprzedaży udziałów w portugalskiej firmie telekomunikacyjnej Oni Communications. Jedną z opcji, które rozważamy, jest możliwość wprowadzenia spółki na GPW w przyszłym roku. Decyzje zapadną zapewne na przełomie trzeciego i czwartego kwartału – zapowiada Adam Pietruszkiewicz, wiceprezes polskiego biura Riverside, amerykańskiego funduszu, który jest większościowym akcjonariuszem firmy z Portugalii.

http://new-arch.rp.pl/artykul/972813_Telekom_z_Portugalii_mysli_o_GPW.html (dostęp płatny)

– [b]P4[/b], operator komórkowej sieci Play, na koniec roku ma mieć 4,5 mln klientów (a właściwie aktywnych kart w telefonach komórkowych). W połowie roku było ich 4 mln. – Podtrzymujemy plan przychodów w wysokości 2 mld zł – powiedział Jorgen Bang-Jensen, prezes P4. W ubiegłym roku wartość przychodów spółki wyniosła 1,34 mld zł.. ł.d., reuters

– [b]Poczta Polska[/b] wezwała zarząd Integera i jego spółkę InPost do zaprzestania obsługiwania przesyłek o wadze do 50 gr po cenie niższej niż 2,5-krotność opłaty za przesyłkę najniższego przedziału wagowego najszybszej kategorii, określonej w cenniku Poczty Polskiej. Zdaniem państwowego operatora Integer pobierająć za przesyłki mniej – narusza prawo. Jednocześnie Poczta wezwała prywatnego konkurenta do zapłaty ponad 69,5 mln zł z tytułu bezpodstawnego wzbogacenia się kosztem Poczty Polskiej.

http://new-arch.rp.pl/artykul/972801_W_skrocie.html (dostęp płatny)

[srodtytul]Dziennik Gazeta Prawna[/srodtytul]

[b]Firma nie może uzupełnić wadium podczas trwania przetargu[/b]

Pozostało 98% artykułu
2 / 3
artykułów
Czytaj dalej. Subskrybuj
Telekomunikacja
Uwaga na nowe pułapki w roamingu. Jak za granicą łączyć się taniej lub za darmo
Materiał Promocyjny
Naszą siłą jest różnorodność
Telekomunikacja
Gigant ogłasza przełom w łączności. To zupełnie nowa jakość
Telekomunikacja
To ma być przełom w tworzeniu ultraszybkiego internetu 6G. Znika wielka przeszkoda
Materiał Promocyjny
Mobilne ekspozycje Huawei już w Polsce – 16 maja odwiedzi Katowice
Akcje Specjalne
Dekarbonizacja gospodarki bez wodoru będzie bardzo trudna
Telekomunikacja
Eldorado 5G dobiega końca, a firmy tną etaty. Co z Polską?
Materiał Promocyjny
Sztuczna inteligencja może być wykorzystywana w każdej branży