Telekomunikacja Polska ogłosiła start usługi Telewizja Tu i Tam, pod którą to marką będzie komunikować całą swoją ofertę wideo: płatną platformę IPTV i DTH, serwis VoD oraz webTV.

Wprowadzoną nowością jest mobilna aplikacja wideo, działająca wsieci data operatora (a przynajmniej wymagająca dostępu do tej sieci w celu aktywacji usługi. Orange komunikuje dostępność serwisu także po WiFi). W chwili obecnej aplikacja dostępna jest tylko na system operacyjny Android. TP zapowiada również wersją na iOS i – ciekawostka – na Symbiana.

Użytkownicy wyższych planów taryfowych Orange (Pantera 300, Pantera 450, Pantera 750 i Pantera iPhone 550) korzystają z aplikacji za darmo. Dla pozostałych kosztuje 15 zł brutto, w czym mieści się 1200 minut oglądania wideo, 500 MB mobilnego transferu danych oraz dostęp do serwisu Orange World.

Według naszych informacji aplikacja miała wystartować wraz z rebrandingiem. TP miała jednak problemy z realizacją systemu integrującego dystrybucję wideo w różnych kanałach dostępu, ponieważ zawiódł ją dostawca platformy.