Kolejne zmiany w radzie nadzorczej ATM

Publikacja: 30.05.2016 14:39

Nadzwyczajne walne zgromadzenie ATM zmieniło dziś skład rady nadzorczej spółki zarządzającej centrami danych. Ograniczyło liczebność rady do 5 osób, unieważniło jedną z uchwał z poprzedniego zgromadzenia, odwołało z rady Grzegorza Domagałę (dyrektor w DI BRE Banku ) oraz powołało do niej Piotra Misztala, związanego z branżą private equity.

Przed zgromadzeniem rezygnację z zasiadania w radzie złożyła Kinga Stanisławska, kandydatka zgłoszona w 2015 roku przez Aviva OFE, które sprzedało akcje spółki w wezwaniu ogłoszonym przez Grupę MCI.

Obecnie radę ATM tworzą oprócz Piotra Misztala: Cezary Smorszczewski, Maciej Kowalski, Tadeusz Czichon i Jacek Osowski.

Piotr Misztal (nie mylić z posłem Samoobrony) jest partnerem i współwłaścicielem w Value4Capital, firmy private equity inwestującej w spółki średniej wielkości w Europie Środkowej. W 1998 r. tworzył warszawskie biuro Riverside Europe Partners. W 2007 roku dołączył do SGAM Eastern Europe Fund, w którym jako partner i członek komitetu inwestycyjnego odpowiadał za transakcje w Polsce i regionie.

SGAM przekształcono w Amundi Private Equity Funds, z którego wydzielono w 2011 r. V4C. Tworzy ją trzech partnerów, pracujących wspólnie od 2007 r. Prezesem zarządzającym V4C jest Bill Watson, a trzecim partnerem Jacek Pogonowski, którego część inwestorów może pamiętać z pracy dla Barings Private Equity Partners oraz zaangażowania tej firmy w giełdowej firmy, np. Internet Group.

Misztal ukończył zarządzanie na Canadian International Management Institute oraz dyplom Moscow State Instititue ze stosunków międzynarodowych.

Telekomunikacja
Eldorado 5G dobiega końca, a firmy tną etaty. Co z Polską?
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Telekomunikacja
Do kogo przenoszą się klienci sieci komórkowych. Jest największy przegrany
Telekomunikacja
To już wojna w telefonii na kartę. Sieci komórkowe mają nowy haczyk na klientów
Telekomunikacja
Polski internet mobilny właśnie mocno przyspieszył. Efekt nowego pasma 5G
Materiał Promocyjny
Naukowa Fundacja Polpharmy ogłasza start XXIII edycji Konkursu o Grant Fundacji
Telekomunikacja
Nowy lider wyścigu internetowych grup w Polsce. Przełomowy moment dla Polsatu