Firma SkyCash i Koleje Mazowieckie wprowadziły  możliwość zakupu biletów kolejowych poprzez płatności zbliżeniowe. Transakcji w technologii NFC można dokonać w punktach na terenie lotniska w Modlinie.

Użytkownicy systemu SkyCash mogą już płacić komórką za „Bilet lotniskowy”, który pozwala na przejazdy pociągami Kolei Mazowieckich z Modlina do dowolnej stacji kolejowej  w Warszawie. Wystarczy zbliżyć telefon do jednego  z plakatów informujących o „Bilecie lotniskowym” i potwierdzić zakup 4-cyfrowym kodem PIN. Z rozwiązania przyspieszającego proces zakupu mogą też korzystać posiadacze komórek, które nie obsługują standardu NFC. Należy wtedy zeskanować umieszczony na plakacie fotokod.

Skycash podkreśla, że integracja z technologią zbliżeniową i fotokodami pozwoliła  na znaczne uproszczenie procesu pobierania aplikacji SkyCash. Jeżeli pasażer, który nie jest jeszcze użytkownikiem systemu, zbliży telefon do plakatu lub zeskanuje fotokod, otrzyma link do programu.

– Współpraca z Kolejami Mazowieckimi oraz Mazowieckim Portem Lotniczym w Modlinie pozwoliła na zaprezentowanie podróżnym nowych możliwości naszego systemu – mówi Dariusz Mazurkiewicz, dyrektor zarządzający SkyCash Poland.