Największy z operatorów kablowych zaczął stosować instalowane bezpośrednio w telewizorach (wyposażonych w odpowiednie gniazdo) abonentów zewnętrzne moduły CI +, jako ekwiwalent cyfrowych STB. To urządzenie pomyślane jest przede wszystkim dla nabywców usług typu multiroom oraz dla sprzętowych minimalistów.

Przez moduły CI + dostępna będzie standardowa oferta telewizyjna UPC. – Z usług bazujących na UPC MediaModule CI+ mogą korzystać klienci na obszarze sieci UPC, ale pracujemy nad tym, by rozwiązanie zostało udostępnione również w ramach sieci byłego Aster – informuje biuro prasowe operatora.

Nie chce on przy tym ujawnić, o ile mniejszy koszt pozyskania abonenta oznacza zastosowanie modułu CI +. Z rynkowych danych wiadomo jednak, że koszt modułu CI + może być do 70 proc. niższy, niż koszt standardowego STB (50-100 euro).

Z modułami CI, jako urządzeniem abonenckim, eksperymentowali już w Polsce operatorzy kablowi i platformy satelitarne, ale UPC wprowadza je do portfolio po raz pierwszy. Na podobny ruch całe UPC zdecydowało się także na rynkach węgierskim i rumuńskim.

Wedle informacji UPC moduł ten współpracuje dzisiaj z wybranymi modelami telewizorów marki Sony, Sharp, Toshiba, LG, Bang&Olufsen, Philips. Brak dzisiaj na tej liście Samsunga.