Przegląd prasy – wtorek 30 sierpnia

Publikacja: 30.08.2011 08:28

Wiadomość kontrolowana

Sylwia Czubkowska

Nowelizacja prawa telekomunikacyjnego uderzy w konsumentów. Trudniej będzie brać udział w konkursach programów typu „Taniec z gwiazdami” i zamieszczać ogłoszenia w sieci SMS z głosem na ulubioną parę w „Tańcu z gwiazdami”, muzyka z show „Must Be the Music”, wykupienie ogłoszenia w portalu Gumtree.pl, ściągniecie dzwonka na komórkę – firmy zarabiające na tego typu usługach ucierpią na zaostrzeniu prawa telekomunikacyjnego. Nowelizacja enigmatycznie podsumowuje, że zmiany „mogą zmniejszać potencjalne przychody z tytułu świadczenia usług” przez operatorów i firmy oferujące usługi premium. Nie próbuje jednak szacować, jakie mogą być to straty. Nie wie tego także UKE.

http://edgp.gazetaprawna.pl/index.php?act=mprasa?=article&id=375241 (dostęp płatny)

Procedura jest długa, ale warta zachodu

MWW

Partnerstwo publiczno-prywatne (PPP) to świadczenie usług pożytku publicznego przez podmioty prywatne. Projekty w tej formule mogą być ważnym narzędziem prowadzenia inwestycji dla samorządów.Uznany na świecie sposób pozyskiwania kapitału na inwestycje nabiera znaczenia także w Polsce. I dotyczy coraz większych projektów.

http://edgp.gazetaprawna.pl/index.php?act=mprasa?=article&id=375059 (dostęp płatny)

Tele-Polska Holding: Obniżona prognoza

Urszula Zielińska

Zarząd telekomu notowanego na NewConnect podał, że przewiduje pogorszenie koniunktury gospodarczej i obniżył prognozę przychodów i zysków na bieżący rok. W nowej wersji przychody grupy mają wynieść 162 mln zł (o 6,5 proc. więcej niż rok wcześniej). Pierwotny plan mówił o 185 mln zł sprzedaży. Spodziewa się też spadku EBITDA do 5,4 mln oraz obniżenia zysku netto do 1?mln zł. Skorygowana prognoza nie obejmuje efektów przejęcia, które grupa może zrealizować do końca roku.

http://archiwum.parkiet.com/artykul/713582_Tele-Polska_Holding:_Obnizona%C2%A0prognoza.html (dostęp płatny)

UKE: Aero 2 uwzględniło uwagi urzędu

Urszula Zielińska

Aero 2 uwzględniło uwagi Urzędu Komunikacji Elektronicznej w nowym regulaminie usług darmowego Internetu mobilnego, który zacznie obowiązywać od 1?września. Aero 2 należy do Zygmunta Solorza-Żaka i pośrednio jest jednym z akcjonariuszy NFI Midas. Zobowiązało się, że część częstotliwości przeznaczy na darmową usługę Internetu. Dzięki UKE, będzie ona szerzej dostępna.

http://archiwum.parkiet.com/artykul/713583_UKE:__Aero%C2%A02_uwzglednilo_uwagi_urzedu.html (dostęp płatny)

Google TV w Europie w przyszłym roku

Karol Łochowski, Bloomberg

Google wprowadzi telewizyjną usługę na początku 2012 r. Google TV, które daje możliwość odtwarzania na ekranie telewizora zarówno materiałów telewizyjnych, jak i internetowych, uruchomiono w USA w październiku 2010 r. Platforma została zablokowana przez trzy najważniejsze sieci nadawcze.

http://www.google.pl/search?sourceid=chrome&ie=UTF-8&q=karol+%C5%82ochowski+puls+biznesu (dostęp płatny)

Steve Jobs zostawił w firmie 28 mld USD

Karol Łochowski, Bloomberg

Prezes Apple’a, który ustąpił ze stanowiska, przekształcił bliskiego bankructwa producenta komputerów osobistych w największego dostarczyciela nowych technologii, ale do przejęć miał zachowawcze podejście. W ostatniej dekadzie wydał na ten cel mniej niż 1 mld USD, podczas gdy główni konkurenci przeznaczyli średnio po 15 mld USD.

http://bbp.pb.pl/Issue.aspx?id=e29b6822-613e-4c2b-8e19-7dc829c55c28&date=2011-08-30 (dostęp płatny)

Specyfikację można podważyć tylko przed złożeniem oferty

Sławomir Wikariak

Składając odwołanie, firma musi mieć dowody potwierdzające stawiane zarzuty Kraków zorganizował przetarg na obsługę bankową budżetu miasta i udzielanie kredytu w rachunku bieżącym. Jeden ze startujących w nim banków złożył odwołanie i podważał wybór najkorzystniejszej oferty. Jego przedstawiciele twierdzili, że zamawiający nierówno traktował uczestników przetargu.

http://archiwum.rp.pl/artykul/1073326_Specyfikacje_mozna_podwazyc_tylko_przed_zlozeniem_oferty.html (dostęp płatny)

Telefoniczne składanie wniosków

Katarzyna Wójcik-Adamska

Osoby niemające łącza internetowego też będą mogły załatwiać sprawy w ZUS bez wychodzenia z domu. W przyszłym roku zostanie uruchomione w ZUS nowoczesne call center. Ubezpieczeni będą mogli dzięki niemu np. sprawdzić stan swojego konta w ZUS i za pośrednictwem konsultanta złożyć wniosek lub zapytanie.

http://archiwum.rp.pl/artykul/1073303_Telefoniczne_skladanie_wnioskow.html (dostęp płatny)

Odciął kable

KOZ

W ręce policjantów wpadł na Woli złodziej kabli telefonicznych. Został zatrzymany, gdy zabierał kabel ze studzienki przy ul. Ordona. Łukasz W. ukradł kable o długości 2 km o wartości 20 tys. zł. Sprzedawał je na złom.

http://archiwum.rp.pl/artykul/1073292_Odcial_kable.html (dostęp płatny)

Wiadomość kontrolowana

Sylwia Czubkowska

Pozostało 99% artykułu
2 / 3
artykułów
Czytaj dalej. Subskrybuj
Telekomunikacja
Eldorado 5G dobiega końca, a firmy tną etaty. Co z Polską?
Materiał Promocyjny
Wykup samochodu z leasingu – co warto wiedzieć?
Telekomunikacja
Do kogo przenoszą się klienci sieci komórkowych. Jest największy przegrany
Telekomunikacja
To już wojna w telefonii na kartę. Sieci komórkowe mają nowy haczyk na klientów
Telekomunikacja
Polski internet mobilny właśnie mocno przyspieszył. Efekt nowego pasma 5G
Materiał Promocyjny
Jak kupić oszczędnościowe obligacje skarbowe? Sposobów jest kilka
Telekomunikacja
Nowy lider wyścigu internetowych grup w Polsce. Przełomowy moment dla Polsatu