Liczba sklepów Grupy TP (Orange Polska) spadła w I połowie 2013 r. o 57 sztuk – podał operator w prezentacji dla inwestorów.

Telekom ujawnił też cenę, jaką uzyskał za spółkę Otwarty Rynek Elektroniczny, właściciela platformy e-commerce Marketplanet. To 16 mln zł.

Grupa podała też, że sprzedaż portalu Wirtualna Polska postępuje oraz, że zamierza wycofać z eksploatacji kolejnych 680 stacji bazowych, na co pozwala Orange kooperacja z T-Mobile w ramach projektu NetWorks!. Jak do tej pory z planowanych 1100 stacji, operator zamknął 420.

Telekom podtrzymał, że w tym roku przeznaczy na inwestycje mniej niż 2 mld zł, przy czym w I połowie roku wyniosły 852 mln zł.

Z kolei ze sprawozdania finansowego za I półrocze br. telekomu wynika np., że rynkowy udział P4, operatora sieci Play zbliżał się w końcu czerwca do 18 proc. rynku mierzonego liczbą kart SIM. Grupa TP podała bowiem, że w I połowie roku trzy największe sieci mobilne w kraju straciły 3 pkt proc. udziału w rynku: spadł on z 84 proc. do 81 proc. (niecałe 2 proc. rynku należy do operatorów innych niż Wielka Trójka i Play). Jeśli tak było, to Play mógł zakończyć półrocze z blisko 9,9 mln użytkowników. 7-latek tego jednak nie potwierdza.