Jesienią na giełdzie NewConnect zadebiutuje wrocławski dostawca usług telekomunikacyjnych – spółka Internet Union. To dostawca usług telekomunikacyjnych w stolicy Dolnego Śląska. Obsługuje ponad 5 tys. abonentów.

Firma powstała w 2003 r. W tym roku przekształciła się w spółkę akcyjną. W działalności operacyjnej posługuje się trzema markami handlowymi. Pod brandem Moico oferuje usługi telekomunikacyjne (internet, telewizja, telefon) dla klientów indywidualnych. Marka Seev służy dostarczaniu rozwiązań komunikacyjnych dla biznesu (m.in. internet, kolokacja serwerów, hosting, monitoring IP). Aer Network jest operatorem internetu radiowego.

Internet Union chce w najbliższych tygodniach zadebiutować na NewConnect. Do obrotu na „małej giełdzie” trafi 445 tys. akcji serii C. Pieniądze pozyskane z ich sprzedaży (spółka nie ujawnia szczegółów oferty) posłużą do finansowania inwestycji, m.in. w dalszy rozwój własnej sieci światłowodowej oraz infrastrukturę i zaplecze techniczne.

– Już teraz dysponujemy technologią pozwalającą konkurować nam o klienta z największymi operatorami internetowymi w kraju. Celem strategicznym jest dla nas powiększanie zasięgu terytorialnego, na którym będziemy mogli świadczyć nasze usługi – mówi, cytowany w komunikacie, Paweł Dobosz, prezes firmy.

Kierowana przez niego spółka podpisała już pierwsze umowy o współpracy z wybranymi providerami z innych miast. Prowadzi rozmowy z kolejnymi podmiotami z branży. Prezes nie ujawnia, w jakich miejscowościach działają.