Przegląd prasy – czwartek 22 września

Publikacja: 22.09.2011 08:13

[srodtytul]Financial Times [/srodtytul]

ICT jest kluczem wzrostu gospodarczego

Daniel Thomas

Według sponsorowanych przez amerykańskie AT&T badań przeprowadzonych przez instytut Oxford Economics Europa plasuje się daleko za resztą świata pod względem wydatków na technologie informatyczne i telekomunikacyjne. Państwa europejskie mogłyby dołożyć 760 mld euro, lub dodatkowe 5 proc. ponad prognozę wzrostu PKB do 2020 r, gdyby zwiększyły wydatki na ICT do poziomu amerykańskiego. Wskazuje to na bliskie związki tych wydatków ze wzrostem produktywności w gospodarce, jaka będzie kluczowa w czasie zawirowań na globalnych rynkach finansowych.

http://www.google.pl/search?gcx=c&sourceid=chrome&ie=UTF-8&q=europena+union+gdp+2010 (dostęp po zalogowaniu)

[srodtytul]Dziennik Gazeta Prawna [/srodtytul]

Gdzie jest najszybszy download?

OPRAC. PC.

Kolejne dane potwierdzają, że Korea Południowa jest najbardziej zinternetyzowanym państwem świata. Seul przewodzi rankingowi krajów, które oferują swoim internautom najszybszą prędkość pobierania informacji z sieci: przeciętnie aż 2202 kilobajty na sekundę. Polska zajmuje miejsce w drugiej połowie zestawienia z przeciętną prędkością pobierania wynoszącą zaledwie 432 kB/s. Listę zamyka Demokratyczna Republika Konga – tu download nie przekracza 13 kB/s.

http://edgp.gazetaprawna.pl/index.php?act=mprasa&sub=article&id=378858 (dostęp płatny)

Opłaty za telefon można obniżyć dziesięciokrotnie

Aleksandra Kozicka-Puch

Internetowa technologia VoIP pozwala nie tylko obniżyć koszty, lecz także korzystać z wielu rozwiązań ułatwiających życie pracownikom oraz klientom. Rachunki telefoniczne co prawda rzadko stanowią podstawową pozycję w wydatkach firmy, jednak ich ograniczenie, jeżeli stanowi część pakietu działań oszczędnościowych, może w znaczący sposób przyczynić się obniżki kosztów funkcjonowania przedsiębiorstwa, a co za tym idzie do poprawy jego konkurencyjności. Jak twierdzą autorzy analizy opracowanej przez zajmującą się badaniem rynków w Europie Środkowej i Wschodniej firmy badawczej PMR, coraz popularniejsza, także w segmencie biznesowym, staje się rezygnacja z usług telefonii stacjonarnej i zastąpienie jej połączeniami wykorzystującymi transmisję danych po łączach internetowych, tzw. VoIP.

http://edgp.gazetaprawna.pl/index.php?act=mprasa&sub=article&id=378732 (dostęp płatny)

[srodtytul]Gazeta Wyborcza/Wyborcza.biz[/srodtytul]

Wprost” na tabletach i smartfonach. 10 tys. użytkowników

Vadim Makarenko

W ciągu dwóch tygodni września aplikację „Wprost” na urządzenia przenośne pobrało łącznie blisko 10 tys. użytkowników – podał wydawca tygodnika. Według wydawcy „Wprost” połowa użytkowników czyta tygodnik na iPhone’ach, a kolejne 2,5 tys. – na iPadach. Pozostali używają urządzeń z systemem Android.

http://wyborcza.biz/biznes/1,101558,10331603,_Wprost__na_tabletach_i_smartfonach__10_tys__uzytkownikow.html

[srodtytul]Parkiet[/srodtytul]

ATM: Nowa umowa partnerska

Dariusz Wolak

Teleinformatyczna spółka podpisała umowę partnerską z Linx Telecommunications dotyczącą wzajemnej sprzedaży usług kolokacyjnych (przechowywania serwerów) w Europie Środkowo-Wschodniej. Obie firmy mają obecnie sześć centrów przetwarzania danych i są największymi graczami na tym rynku w regionie.

http://archiwum.parkiet.com/artykul/715260_ATM:_Nowa_umowa_partnerska.html (dostęp płatny)

[srodtytul]Puls Biznesu[/srodtytul]

Internet Union zadebiutuje jesienią

mich

Dostawca usług telekomunikacyjnych z Wrocławia przeprowadzi w październiku lub listopadzie ofertę prywatną, oddając inwestorom 10 proc. akcji spółki. Z emisji chce pozyskać prawie 0,5 mln zł, które przeznaczy na rozwój własnej sieci światłowodowej i zaplecze techniczne. Firmy do planów giełdowych nie zniechęciła dekoniunktura, a jak twierdzi Paweł Dobosz, jej prezes, wstępne zainteresowanie inwestorów pięciokrotnie przewyższyło ofertę.

http://e.pb.pl/index.php?act=mprasa&sub=article&id=109654# (dostęp płatny)

[srodtytul]Financial Times [/srodtytul]

ICT jest kluczem wzrostu gospodarczego

Pozostało 99% artykułu
2 / 3
artykułów
Czytaj dalej. Subskrybuj
Telekomunikacja
To ma być przełom w tworzeniu ultraszybkiego internetu 6G. Znika wielka przeszkoda
Materiał Promocyjny
Mobilne ekspozycje Huawei już w Polsce – 16 maja odwiedzi Katowice
Telekomunikacja
Eldorado 5G dobiega końca, a firmy tną etaty. Co z Polską?
Telekomunikacja
Do kogo przenoszą się klienci sieci komórkowych. Jest największy przegrany
Telekomunikacja
To już wojna w telefonii na kartę. Sieci komórkowe mają nowy haczyk na klientów
Materiał Promocyjny
CERT Orange Polska: internauci korzystają z naszej wiedzy