Przebywający w Polsce Christopher Beale, założyciel funduszu infrastrukturalnego Alinda Capital Partners udzielił wywiadu „Rzeczpospolitej”. Dziennik opublikuje go w piątek. Podobnie rpkom.pl. Przedstawiamy jego krótki fragment i zapraszamy do lektury całości.

Urszula Zielińska, Magdalena Lemańska („Rz”, rpkom.pl): – Wspomniał pan o perspektywach biznesu Emitela. Kluczową wydaje się wejście na rynek usług telekomunikacyjnych. Emitel przygotowuje się do aukcji LTE. Alinda wesprze go kapitałowo?

Christopher Beale: – Wesprzemy rekomendacje wynikające z analizy zarządu. Podoba nam się dotychczasowy model biznesowy firmy, polegający na dystrybucji sygnału RTV, usługach dla operatorów telekomunikacyjnych. W obu tych segmentach są możliwości dalszego wzrostu. Jesteśmy w ciągłej dyskusji z zarządem Emitela o możliwościach, jakie on dostrzega. Wspieramy i będziemy wspierać plany rozwoju firmy, które są spójne z dotychczasową działalnością, która ma długi horyzont czasowy, jest stabilna i oparta na długoterminowych kontraktach.  Odpowiedź brzmi więc: tak.

Chris Beale mówi wywiadzie również o tym, w jaki sposób mogą kształtować się dalsze losy Emitela oraz gdzie Alinda widzi dla siebie miejsce na polskim rynku.