Elon Musk tworzy infrastrukturę, dzięki której, zasięg online przestaje być problemem. Internet satelitarny Starlink dostępny jest już na łodziach i kamperach.

Jak podaje serwis Engadget, nadajniki będą montowane na pokładzie autobusów szkolnych na wiejskich obszarach USA. Chodzi o to, by podczas podróży trwających ponad godzinę dzieci były w stanie odrabiać lekcje. Często w amerykańskich domach na odludziu występuje bowiem kłopot z zasięgiem. Szacuje się, że co najmniej 21 mln Amerykanów nie ma dostępu do szerokopasmowego, szybkiego internetu.

Czytaj więcej

Internetowa porażka Elona Muska. Jego spółce wstrzymano subsydia

Koncept wyposażania autobusów szkolnych w WiFi nie jest w Stanach Zjednoczonych nowy. Wcześniej podobny projekt realizował już Google.

Przypomnijmy, że Federalna Komisja Łączności (FCC – Federal Comunnications Commission), w ramach największego w swojej historii programu dotacji, rozdzieliła pod koniec 2021 roku 9 mld dol. pomiędzy firmy, które miały w zamian zapewnić szybki internet na wiejskich obszarach USA. Wśród beneficjentów programu był SpaceX z usługą Starlink – firma Elona Muska miała dostać 856 mln dol. Ostatecznie FCC odmówiła SpaceX grantu.