Tylko 79 zł za pół roku czytania.
Co zyskasz kupując subskrypcję? - możliwość zakupu tysięcy ebooków i audiobooków w super cenach (-40% i więcej!)
- dostęp do treści RP.PL oraz magazynu PLUS MINUS.
Aktualizacja: 25.03.2025 07:45 Publikacja: 11.12.2022 15:35
Foto: Adobe Stock
Dowiódł tego właśnie Sam Curry, niezależny badacz, który znalazł luki w oprogramowaniu wykorzystywanym przez kilku producentów aut. Jak wskazuje – aplikacja mobilna w samochodzie może stać się furtką dla hakerów. Curry w serii tweetów zademonstrował w jaki sposób cyberprzestępcy przejmują kontrolę nad pojazdami i zdalnie je odblokowują lub blokują, włączają lub wyłączają silnik, a nawet używają klaksonu.
Ekspert do eksperymentu wykorzystał luki w aplikacji Hyundaia i interfejsie API. W ten sposób ominął kontrolę autoryzacji. Znając tylko adres e-mail jego właściciela udało mu się przejąć jego konto. Ale Sam Curry zbadał też luki w zabezpieczeniach dotyczące innych producentów (zwłaszcza korzystających z platformy telematycznej SiriusXM Connected Vehicle Services). Okazało się, iż posługując się używaną wcześniej techniką, mógł na odległość zatrzymać pojazd, a także - bez wiedzy kierowcy - migać reflektorami, czy wydobyć dane osobowe właściciela (nazwisko, numer telefonu, adres i informacje o aucie).
Krótki sygnał od nieznanego numeru – najczęściej z zagranicy. Głównie w nocy, żeby wzbudzić ciekawość. Możliwe są również SMS-y z prośbą o pilne oddzwonienie. Przestępcy podają się za bliskich, sąsiadów, znajomych. Takie oszustwa noszą nazwę "wangiri" i mogą nas sporo kosztować.
Google zapowiada zmiany, które wejdą w życie 16 lutego 2025 roku. Od tej daty użytkownicy będą śledzeni nie tylko dzięki plikom cookies. Firma zbierze o nas jeszcze więcej informacji.
Cyberzagrożenia przekształciły się z marginalnego ryzyka w poważne wyzwanie dla zarządów przedsiębiorstw. Na całym świecie powstają regulacje, które nakładają na firmy nowe obowiązki w zakresie cyberbezpieczeństwa.
W czasach, gdy cyberprzestępczość staje się bardziej zaawansowana niż kiedykolwiek, ochrona firm nie może ograniczać się do technologii. Kluczowym elementem systemu bezpieczeństwa są ludzie.
Przesłanki i czynniki efektywnego wdrażania projektów OZE przez JST uwzględniające kwestie ekonomiczne, środowiskowe i społeczne.
Raport „Cyberportret polskiego biznesu” ujawnia niepokojący fakt: aż 52% pracowników w Polsce nie uczestniczyło w żadnym szkoleniu z tego zakresu przez ostatnie pięć lat. W obliczu dynamicznie rosnącej liczby cyberataków firmy pozostają wystawione na poważne ryzyko. Czy istnieje skuteczny sposób na zmianę tego stanu rzeczy?
W salonach dealerskich sieci Suzuki w całej Polsce ruszyły pokazy premierowych motocykli Suzuki DR-Z4S i DR-Z4SM. Nowe maszyny będzie można zobaczyć w miastach praktycznie w całej Polsce.
Od początku tego roku w Polsce przybyło prawie 500 punktów ładowania, z czego niemal połowę stanowiły szybkie ładowarki prądu stałego, których udział w polskiej infrastrukturze systematycznie wzrasta
Koniec śledztwa przeciwko byłym ministrom w rządzie Donalda Tuska. Śmieciowe firmy płaciły wielomilionowe łapówki od kontraktów. Miały, poprzez Rafała Baniaka i jego przyjaciółkę – trafić do Włodzimierza Karpińskiego. Ale koronnego dowodu na to nie znaleziono.
Ponad 48 tysięcy przeszkolonych urzędników ze wszystkich województw to wyzwanie, jakie stawia sobie Centrum Projektów Polska Cyfrowa. Na jego realizację przeznaczono blisko 100 mln zł.
Pracujemy w pełnym zakresie, ale szczególnie w przypadku lecznictwa ambulatoryjnego to funkcjonowanie jest trochę utrudnione – mówi dr n. med. Michał Zabojszcz, dyrektor szpitala MSWiA w Krakowie.
W poniedziałek przed sądem stanąć ma Gérard Depardieu, francuski aktor, który oskarżony jest o napaści seksualne. Artysta nie przyznaje się do winy, a jego prawnik podkreśla, że Depardieu padł ofiarą „kampanii oszczerstw”.
Administracja prezydenta USA Donalda Trumpa prawdopodobnie wycofa się z niektórych ceł, które miały wejść w życie 2 kwietnia - poinformował Bloomberg News oraz „Wall Street Journal”, powołując się na urzędników federalnych.
Podwoiła się liczba cudzoziemców deportowanych za łamanie prawa. Wśród nich najwięcej znalazło się Gruzinów i Białorusinów.
Wielton tworzy europejską sieć warsztatów odnawiających naczepy. Usługa odświeżenia otwarta dla marek własnych oraz trzecich.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas