Luka w popularnej grze pozwala hakerom przejąć kontrolę nad komputerem

Serwery gry Dark Souls zostały wyłączone po tym, jak okazało się, że zawiera ona luki bezpieczeństwa, pozwalającej na przejęcie kontroli nad całym komputerem gracza.

Od cyberryzyka można się ubezpieczyć

Internetowi przestępcy doskonalą metody wyłudzania naszych pieniędzy i danych. Nie zawsze zdołamy się przed nimi ustrzec. Ratunkiem w takiej sytuacji mogą być wyspecjalizowane polisy oferujące kompleksową, profesjonalną pomoc.

Oszust z aplikacji randkowej skazany za szantażowanie mężczyzn

Pięć lat więzienia – na tyle został skazany mężczyzna, który okradał i szantażował dziewięciu mężczyzn, których poznał w aplikacji randkowej Grindr.

Po ciemnej stronie internetu. Co kryje darknet?

W Polsce korzystanie z tej sieci jest dozwolone, ale granica między działaniem legalnym i nielegalnym jest cienka. W darknecie można kupić fałszywe dokumenty, broń, narkotyki i szkodliwe oprogramowanie.

W Niemczech wybuchła burza wokół Telegrama. Wyłączą rosyjski komunikator?

Władze mogą zablokować tę popularną wśród skrajnej prawicy i antyszczepionkowców aplikację, jeśli nadal będzie naruszała niemieckie prawo – zapowiedziała minister spraw wewnętrznych Nancy Faeser.

Tesle zhakowane przez 19-latka. Zdalnie otwierał drzwi

Mieszkający w Niemczech David Colombo włamał się do systemów operacyjnych kilkudziesięciu samochodów marki Tesla. Przejął kontrolę nad pojazdami w sumie w 13 krajach, bez wiedzy ich właścicieli.

YouTube nie radzi sobie z kłamcami. Dramatyczny apel

Grupa ponad 80 organizacji fact-checkingowych z całego świata nazwało YouTube „jednym z głównych kanałów dezinformacji”. Przedstawiciele organizacji chcą by platforma wkładała więcej wysiłku w rozwiązanie rosnącego problemu.

Hakerzy Kima w świetnej formie. Zdobyli fortunę

Północnokoreańscy hakerzy ukradli w 2021 prawie 400 mln dolarów. Rząd Koreańskiej Republiki Ludowo-Demokratycznej zaprzecza, by miał z tymi kradzieżami cokolwiek wspólnego.

Nikt już nie jest bezpieczny? Hakerzy zamknęli więzienie w USA

Coraz częściej ofiarami cyberataków, których celem jest okup, padają nie bogate korporacje, ale szpitale czy nawet stacje uzdatniania wody. Jeden z ostatnich doprowadził do zamknięcia... więzienia wraz z odsiadującymi tam wyroki.

Szef włoskiej mafii został kucharzem. Wpadł dzięki zdjęciu w Mapach Google

61-letni Gioacchino Gammino został znaleziony w Galapagar w Hiszpanii, gdzie mieszkał pod nazwiskiem Manuel. Uciekał przed organami sprawiedliwości od dziesięcioleci.

Tyle Polacy są gotowi płacić za cyberbezpieczeństwo. Co instalują?

Narastająca fala cyberataków sprawia, że większość Polaków jest gotowa zainwestować w systemy bezpieczeństwa IT. Ale nie są to zbyt wysokie kwoty – wynika z badań firm Allot i Coleman Research.

Cisco: Nowa luka Log4j jest niebezpieczna

Pierwsze przypadki wykorzystania luki w Log4j dotyczyły kopania krytpowalut, ale to początek. Cyberprzestępcy mogą użyć ją do kradzieży własności intelektualnej i ataków ransomware – ostrzega Vitor Ventura, starszy analityk zagrożeń w Cisco Talos.

Gniazdo antyszczepionkowców? Niemcy mogą zakazać tej aplikacji

Niemcy powinny nakazać usunięcie komunikatora Telegram ze sklepów Apple i Google, jeśli nadal będzie ignorować prośby o pomoc w śledzeniu ekstremistycznych treści - powiedział wysoki rangą niemiecki urzędnik.

Przybywa cyberataków na służbę zdrowia. Dramatyczne skutki

Konsekwencje głośnego majowego ataku hakerów na irlandzką służbę zdrowia są dużo poważniejsze, niż się mogło wydawać – wynika z raportu PwC. Cyberprzestępcy są coraz bardziej pozbawieni skrupułów.

Instagram ułatwia nieletnim kupowanie narkotyków. Druzgoczący raport

Należący do firmy Meta, właściciela Facebooka, Instagram, ułatwia nieletnim znalezienie i kupienie m.in. opioidów czy leków psychoaktywnych na receptę, takich jak MDMA czy Xanax.

Hakował konsole Nintendo. Teraz zapłaci firmie astronomiczną kwotę

Takie wyroki mogą być skuteczną bronią na wielu cyberprzestępców. Gary Bowser, haker, który sprzedawał mody do Nintendo Switch i 3DS, został prawomocnie skazany na zapłatę odszkodowania firmie, którą od lat okradał.

Twitter usunie część zdjęć. Mogą posłużyć do „nękania i zastraszania”

Serwis społecznościowy zaktualizował swoją politykę prywatności, tak by móc usuwać zdjęcia osób, które zostały opublikowane bez ich zgody – poinformowała platforma na firmowym blogu.

Walczą z internetowymi trollami. Koniec z anonimowym hejtem

Australia wprowadzi nowe przepisy, które zmuszą platformy medialne do zdemaskowania internetowych trolli.