Ranking wolności w sieci. Jest coraz gorzej, zaskakujący wynik USA

Najwięcej wolności w internecie jest na Islandii i w Estonii, a nie ma jej w ogóle w Chinach, ale też w Rosji, Wenezueli czy na Białorusi. Wśród państw Unii najgorzej z wolnością w sieci jest na Węgrzech. Szybko rośnie cenzura i represje.

Tak możesz chronić siebie i swoje dane w sieci

Jak w prosty i skuteczny sposób zapewnić sobie bezpieczne surfowanie po internecie? Odpowiedź to połączenie chronione dzięki VPN.

Apple łata iPhone`y. Ma to utrudnić szpiegowanie

Firma Apple zaktualizowała swoje oprogramowanie dla iPhone'ów, aby wyeliminować niebezpieczną lukę, która według niezależnych badaczy została wykorzystana przez oprogramowanie inwigilacyjne do szpiegowania saudyjskiego aktywisty.

Oszustwo na Amazonie. 100 dolarów za naklejki chroniące przed promieniowaniem

Naklejki, które mają chronić użytkowników przed polami elektromagnetycznymi z ich własnych telefonów – wciąż są dostępne na Amazonie. Firma Global EMF Solutions Ltd twierdzi, że EMF są szkodliwe dla ludzi i że naklejki zapewniają im „ochronę”.

Cyberprzestrzeń to szanse i zagrożenia

O możliwościach rozwoju technologicznego i gospodarczego, jakie daje internet, ale także o konieczności zapewnienia narodowego cyberbezpieczeństwa mówili uczestnicy konferencji Cybersec, z prezydentem Andrzejem Dudą na czele.

Prezydent o kierunkach rozwoju Małopolski

Andrzej Duda rozmawiał z Radą Naukową ds. Strategicznych Kierunków Rozwoju Małopolski. Spotkał się też z Polskim Klastrem Cyberbezpieczeństwa.

Hakerzy zaatakowali FSB. Gigantyczny wyciek danych

W połowie lipca Federalna Służba Bezpieczeństwa (FSB), czyli najważniejsza rosyjska organizacja wywiadowcza, została zaatakowana przez hakerów, którzy wykradli aż 7,5 TB danych.

Twórca FaceApp zarobił milion dolarów w 10 dni

Ostatnie dni dla twórcy aplikacji FaceApp były naprawdę udane. Nieoczekiwany renesans aplikacji, która powstała w 2017 dał dobrze zarobić. Od 9 do 19 lipca aplikacja zainkasowała 1 mln dolarów.

Resort cyfryzacji sprawdza FaceApp. Ta aplikacja naprawdę jest groźna?

Niezwykle popularna w ostatnich dniach aplikacja do postarzania zdjęć twarzy, która bije również rekordy zainteresowania w naszym kraju (w sumie apkę ściągnięto ponad 100 mln razy), może służyć do szpiegowania.

Rządowa analiza o 5G trafiła do Komisji Europejskiej

Polska dziś nie wyklucza nikogo z wyścigu o budowę 5G, ale chce mieć taką furtkę. Ryzyko naruszenia bezpieczeństwa sieci policzą telekomy – przewiduje rząd.

Analiza bezpieczeństwa sieci 5G: Polska (na razie) nikogo nie wyklucza

Obowiązek zróżnicowania dostawców infrastruktury oraz wprowadzoną m.in. w Wielkiej Brytanii i Niemczech kategorię „zaufanego dostawcy” – chce wprowadzić operatorom telekomunikacyjnym rząd – zapowiada wiceminister cyfryzacji i pełnomocnik ds. cyberbezpieczeństwa Karol Okoński.

Biznes opanowała atmosfera strachu

Aż 75 proc. firm nie wierzy w skuteczność własnych zabezpieczeń IT. Co więcej, w Europie tylko 18 proc. przedsiębiorców jest przekonanych, że ich pracownicy są przygotowani na potencjalne ataki. 
W Polsce ten odsetek sięga ledwie 10 proc.

Hakerzy atakują, pracownicy IT tracą pracę

Po atakach cyberprzestępców z zeszłego miesiąca na Florydzie, zwolniono menadżera działu IT w urzędzie Lake City. To jego obwiniono za poniesione straty.

Cyberprzestępcy w wakacje nie próżnują

Liczba ataków rośnie 
w tempie dwucyfrowym. Szczególnie łatwo można stać się ofiarą hakerów latem.

Tożsamość pewna jak w banku. Banki wprowadzają mojeID

PKO BP i ING Bank Śląski jako pierwsze udostępniły usługę mojeID służącą do potwierdzania tożsamości w internecie. Kolejne wdrożą ją niebawem.

Sztuczna inteligencja będzie odpierać ataki w sieci

Z ekspertem z Instytutu Kościuszki Robertem Siudakiem rozmawia Katarzyna Kucharczyk.