Facebook i Instagram śledzą iPhone'y. Jest pozew

Mimo wprowadzenia przez Apple specjalnych narzędzi zapobiegających zbieraniu danych o użytkownikach, aplikacje koncernu Meta nic sobie z tego nie robią i łamią zabezpieczenia.

Miał wysyłać powołania na wojnę. Rosyjski serwis zablokowany przez hakerów

Zaraz po ogłoszeniu przez Kreml mobilizacji rezerwistów, strona i aplikacja, za pomocą której miały być rozsyłane e-powołania, przestała działać. Przyczyną jest prawdopodobnie atak hakerski.

Hakerzy uderzyli w Revolut. Skradziono dane tysięcy użytkowników

Jeden z największych podmiotów na rynku nowoczesnej bankowości padł ofiarą cyberataku. Firma, która oferuje karty wielowalutowe, a także płatności tzw. P2P (peer-to-peer) i usługi związane z kryptowalutami, została okradziona z cennych plików.

„Mściwa para” z Wietnamu usunęła dane wielkiej sieci hoteli dla zabawy

Wielkie szkody wyrządzają nie tylko wielkie grupy hakerskie sponsorowane przez państwa, ale i zwykli amatorzy. Frustraci z Wietnamu zaatakowali właściciela Holiday Inn Intercontinental Hotels Group.

Dostał pomyłkowo ćwierć miliona od Google. Nie może się doprosić, by je zabrano

Haker, wykonujący często tzw. bug bounty hunting, był bardzo zdziwiony , kiedy znalazł jakiś czas temu na swoim koncie pieniądze od Google, których nie miał dostać.

Kto mieczem wojuje… Potężny cyberatak na znane grupy hakerów

Okazuje się, że cyberprzestępcy również padają ofiarą cyfrowych ataków. Od 20 sierpnia br. analitycy obserwują tego typu kampanie, która dotknęły w sumie kilka witryn z oprogramowaniem ransomware.

Rząd w każdym smartfonie. Ten pomysł budzi wątpliwości

W każdym urządzeniu ma pojawić się obowiązkowa rządowa aplikacja. Ma to pomóc w zapewnieniu obywatelom bezpieczeństwa. A co z ochroną prywatności?

Gigantyczna kara dla właściciela Instagrama. Serwis ujawniał dane nastolatków

Meta, do której obok Facebooka należy Instagram, musi zapłacić 405 mln euro grzywny za to, że umożliwiał publiczne wyświetlanie danych kontaktowych nieletnich.

Ukraińscy hakerzy udają kobiety, by namierzać Rosjan

W walce z wrogiem każdy sposób jest dobry. Można udawać atrakcyjną kobietę, by namawiać do przesłania zdjęcia i namierzyć bazę nieprzyjaciela.

Stali się trampoliną dla dezinformacji i stalkerów. Teraz się wycofują

Cloudflare nie będzie obsługiwać homofobicznej i rasistowskiej Kiwi Farms. Firma wydała oświadczenie, w którym informuje, że zmienia politykę, ale wcale nie pod naciskiem opinii aktywistów, ale z powodu „rosnącego zagrożenia”.

Zmarł guru od bezpieczeństwa i technologii

Peter Eckersley tworzył takie projekty jak HTTPS Everywhere czy Let’s Encrypt. W efekcie jego prac certyfikaty bezpieczeństwa SSL są już wszędzie.

Wykorzystują tłumacza Google. Polscy internauci ofiarami hakerów

Użytkownicy aplikacji „Google Translate Desktop” mogli paść ofiarą cyberprzestępców. Tę nieoficjalną wersję tłumacza na komputery pobrało ponad 111 tys. użytkowników z 11 krajów.

Firma na celowniku cyberprzestępców

Dynamiczny wzrost popularności pracy zdalnej i hybrydowej to jeden z powodów bardzo mocnego wzrostu aktywności cyberprzestępców w ostatnim roku. Eksperci mówią wprost – internetowi złodzieje atakują tysiące celów równolegle. W pułapki wpadają zwykle nieostrożni pracownicy.

Hakerzy znaleźli słaby punkt. Na potęgę kradną kryptowaluty

Mosty kryptograficzne, które łączą ze sobą sieci blockchain, stały się głównym celem cyberprzestępców. Hakerzy ukradli w tym roku 1,4 miliarda dolarów za ich pomocą.

Haker oferuje dane milionów użytkowników aplikacji covidowej

Do gigantycznego wycieku danych osobowych miało dojść w Szanghaju. Cena bazy danych nie jest wygórowana.

Były pracownik Twittera może dostać 20 lat. Szpiegował dla Arabii Saudyjskiej

Ahmad Abouammo został uznany przez ławę przysięgłych sądu w San Francisco za winnego szpiegostwa, a także udziału w spisku w celu popełnienia oszustwa bankowego, prania brudnych pieniędzy i fałszowania dokumentów.

Hakerzy czekają na powrót do szkoły. Planują ataki

Sektor edukacji mogą we wrześniu czekać zmasowane cyberataki. Właśnie firmy i placówki specjalizujące się w edukacji oraz badaniach to już od 2021 r. główny cel internetowych przestępców.

Te marki hakerzy wykorzystują najczęściej do podszywania się i kradzieży

Cyberprzestępcy, chcąc wykraść dane, najchętniej podszywają się pod znane marki portali społecznościowych oraz firmy technologiczne.