Za sprawą AI rośnie ryzyko rozprzestrzeniania się „prokremlowskiej propagandy wojennej” i dezinformacji wyborczej. Armia zyska też nowe możliwości - obawiają się europejscy przywódcy i szefowie koncernów technologicznych.
Specjaliści ds. cyberbezpieczeństwa wykryli nowy sposób hakowania. Przestępcom wystarczy sygnał elektromagnetyczny, który „przejmie” ekran na odległość. Takich ataków szybko przybywa.
Technologia AI może okazać się bardzo niebezpieczna dla demokracji, m.in. ze względu na skalę i skuteczność dezinformacji. Takie sygnały płyną ze szczytu państw G7.
Coraz więcej krajów wprowadza zakaz używania chińskiej aplikacji przez urzędników państwowych. Tymczasem Montana, jako pierwszy stan w USA, postanowiła powszechnie zdelegalizować TikToka.
Agresja Rosji na Ukrainę oraz napięcia między Chinami a Zachodem zachwiały globalnym cyberbezpieczeństwem, a przyspieszona w trakcie pandemii cyfryzacja biznesu i życia przyniosła nowe zagrożenia.
Amerykański departament sprawiedliwości oskarżył byłego inżyniera Apple’a Weibao Wanga o wykradzenie kluczowych technologii. To wierzchołek góry lodowej.
Chiński organ nadzorujący obieg informacji w internecie poinformował w środę o wynikach kampanii przeciwko „fałszywym informacjom". Pekin zlikwidował ponad 100 tys. kont.
Yintao „Roger” Yu, były dyrektor ds. technicznych ByteDance, spółki-matki TikToka, twierdzi, że zwolniono go po zgłoszeniu nielegalnej działalności. Miał to być m.in. „ogólnoświatowy plan kradzieży i czerpania zysków” z treści innych osób i firm.
Chińskie władze zatrzymały mężczyznę za używanie ChatGPT do szerzenia kłamliwych informacji o katastrofie kolejowej. To jeden z pierwszych przypadków aresztowania związanego z wykorzystaniem sztucznej inteligencji.
Brytyjczykowi, który włamał się na liczne konta Twittera, w tym konta Baracka Obamy i Joe Bidena, obiecując rozdawanie kryptowalut, grozi 70 lat więzienia. Na oszustwo nabrało się tysiące osób.
Polska jest jednym z najczęściej atakowanych krajów na świecie. Celem cyberprzestępców są zarówno firmy, jak i administracja państwowa. To nie jest dobry czas na cięcie budżetów związanych z IT.
Dziennikarkę tropiącą nieprawidłowości związane z TikTokiem pracownicy TikToka wyśledzili za pomocą konta jej kota. To było „mrożące krew w żyłach przeżycie”. A firma „głęboko żałuje".
Konwersacyjna sztuczna inteligencja stworzyła potężne zagrożenie dla najpopularniejszego źródła wiedzy w sieci. Wolontariusze, którzy prowadzą cyfrową encyklopedię, nie wiedzą, co robić z rosnącą liczbą treści i dezinformacji tworzonych przez boty.
Internetowy gigant wprowadza obsługę kluczy dostępu, alternatywną metodę logowania do aplikacji i serwisów, która być łatwiejszą w użyciu i bezpieczniejszą alternatywą dla hasła. Podobne rozwiązania chcą wprowadzać też inne firmy.
„Powieście ich wszystkich” – nawoływali do mordowania parlamentarzystów przeciwnicy szczepień na Covid-19. Chcieli też niszczyć infrastrukturę telekomunikacyjną. Teraz zajmuje się nimi brytyjski sąd.
Ukraiński Prokurator Generalny zyska skuteczne narzędzia do ścigania zbrodni wojennych dzięki precyzyjnej analizie danych wywiadowczych oraz zdjęć satelitarnych i z mediów społecznościowych .