Broń atomowa finansowana z kryptowalut. Kim Dzong Un osiągnął rekordowe wpływy

Hakerzy powiązani z Koreą Północną zdobyli w 2022 roku aż 1,7 miliarda dolarów, cztery razy więcej niż w poprzednim rekordowym roku. Kraj ten dominuje na świecie w działalności przestępczej wiążącej się z kradzieżami i wymuszeniami w kryptowalutach.

Wyjątkowe oszustwo. W weekend można było robić w Żabce zakupy za darmo

Sieć Żabka przyznaje, że można było nabić sobie konto darmowymi żappsami, czyli punktami z programu lojalnościowego. W efekcie tego oszustwa zakupy można było robić za bez wydania złotówki, choć sieć szybko zareagowała.

Nowa technologia wykorzysta WiFi do „widzenia” przez ściany i szpiegowania

Popularna technologia do bezprzewodowej transmisji internetu może mieć też inne zastosowania. Naukowcy z Carnegie Mellon University dowiedli, że Wi-Fi może służyć do lokalizowania ludzi. Sygnał przenika mury i „śledzi” kluczowe punkty na ciele.

Pegasus to nic, nadchodzi Cellebrite. Złamie każde zabezpieczenie

Przed tym oprogramowaniem również izraelskiej produkcji nikt nie będzie miał już żadnych tajemnic. Służby złamią wszelkie zabezpieczenia. Cellebrite trafił właśnie do Polski.

Hakerzy z Rosji zaprzęgli chatbota ChatGPT do wymuszania okupów. Nowe możliwości

Internetowi przestępcy sięgają po algorytmy sztucznej inteligencjiJak donoszą eksperci z izraelskiej firmy Check Point, hakerzy z Rosji wykorzystują już rewolucyjnego bota ChatGPT do „konstruowania” oprogramowania ransomware.

Cios w opresyjne reżimy. WhatsApp zadziała teraz nawet bez internetu

Nowa aktualizacja ma umożliwić ludziom komunikację nawet podczas przerw w dostępie do Internetu. WhatsApp informuje, że uruchomił tę funkcję w odpowiedzi na lawinę globalnych odcięć dostępu do sieci, w tym w Iranie.

Rosjan w Makiejewce zdradziły życzenia noworoczne. Namierzył ich Echelon

Stworzona przez Amerykanów globalna sieć wywiadu elektronicznego Echelon została wykorzystana do zlokalizowania rosyjskiej bazy wojskowej w Makiejewce w Ukrainie – wynika z doniesień agencji TASS.

Rosja rozpętała wojnę światową w sieci. Żadnych skrupułów

Wojnę w Ukrainie Rosjanie zaczęli dużo wcześniej niż 24 lutego tego roku. Zanim wojska przekroczyły granicę, siali terror w cyberprzestrzeni, atakując obiekty cywilne, jak szpitale czy energetykę.

Masowe zakłócenia sygnałów GPS w miastach Rosji. Reakcja na ataki Ukrainy?

Systemy nawigacji odnotowały wzrost przerw w działaniu i zakłóceń głęboko w Rosji, odkąd Ukraina zaczęła przeprowadzać ataki dronami dalekiego zasięgu.

Złodziej zdalnie przejmie auto. Nowe zagrożenie

Cyberprzestępcy na celownik biorą nie tylko komputery. Na ich radarze znalazły się również samochody. Dostanie się do systemów współczesnych pojazdów okazuje się łatwiejsze niż można byłoby się spodziewać.

Chiński gigant pozwany. Zarzut oszukiwania użytkowników, w tle służby Pekinu

Amerykański stan Indiana pozwał TikToka. Chodzi i dostęp Chin do danych i ekspozycję na treści dla dorosłych. Zdaniem prokuratury popularna aplikacja narusza przepisy ochrony konsumentów.

Największy w historii cyberatak na rosyjski bank. Hakerzy uderzyli z zagranicy

Drugi bank Rosji - państwowy VTB stał się celem największego w rosyjskiej bankowości ataku hakerskiego. Atak przeprowadzono z zagranicy, ale i z Rosji. Bank zapewnia, że konta i dane klientów są bezpieczne.

Fala hejtu i rasizmu zalała Twittera. Elon Musk przyłapany na kłamstwie

Miliarder chwalił się, że liczba przypadków agresji i nienawiści na Twitterze spadła po tym, jak objął stery serwisu. Badanie wyspecjalizowanych instytucji dowodzi, że jest wręcz przeciwnie.

Aplikacje randkowe, Telegram, sarkazm... Protestujący walczą z chińską cenzurą

Sprzeciwiający się restrykcyjnym ograniczeniom covidowym w Chinach uciekają się do coraz bardziej nietypowych metod, by rozpowszechniać nieaprobowane przez władze treści. Pekin nie jest w stanie sobie z tym poradzić.

Smartfony Huawei kasują filmy z protestów w Chinach? Ostra cenzura w sieci

Przewodniczący Chińskiej Republiki Ludowej Xi Jinping zaprzągł do walki z wrogami dyktatury najnowocześniejsze systemy informatyczne, a nawet same koncerny technologiczne.

Bezpieczne finanse w cyberświecie

Obiektem ataku w Internecie może zostać każdy, nawet ten, kto ma dużą wiedzę i świadomość zagrożeń. Skutki tych ataków mogą być bardzo dotkliwe: wyłudzenie danych osobowych i utrata pieniędzy. Szybki rozwój technologii i powszechne używanie urządzeń mobilnych ułatwiają różne ataki. Ważne jest zatem, aby zwiększać świadomość zagrożeń i wiedzę jak dbać o swoje bezpieczeństwa w Internecie.

Naszym celem jest wszechstronna ochrona dzieci w internecie

Oferujemy kompleksowe narzędzie dla rodziców do zarządzania tym, co i kiedy dziecko może robić i oglądać na swoim telefonie – mówi Marcin Marzec, twórca i prezes SafeKiddo.

Ataki hakerów. Czego najbardziej boją się polskie firmy?

Trudna sytuacja makroekonomiczna sprawia, że biznes szuka oszczędności. Ale cięcie wydatków na IT może słono kosztować. Liczba cyberataków systematycznie rośnie.