Kanadyjczyk współpracował z rosyjskim cybergangiem. Zgromadził majątek

Były pracownik IT zatrudniony przez kanadyjski rząd przyznał się do bycia aktywnym hakerem w rosyjskiej grupie cyberprzestępczej. Grozi mu 10 lat więzienia.

Alarmujące wyniki badania internetu. Dzieci milczą

Dwie trzecie internautów w wieku od 13 do 17 lat natrafiło w internecie na szkodliwe treści, ale niewielu zgłasza takie problemy – wynika z badań brytyjskiego Ofcom, regulatora rynku mediów i telekomunikacji.

Polska w czołówce cyberataków. Szpitale, banki, wojsko

Hakerzy nie odpuszczają polskim firmom, atakując rodzime podmioty średnio 938 razy tygodniowo. To wzrost o 35 proc. w stosunku do stycznia br. – wynika z najnowszych danych Check Point Research.

Od września lepiej uważać na smartfona. Android dziurawy jak sito

Już we wrześniu 2022 r. co trzeci telefon komórkowy będzie pracować pod kontrolą przestarzałego, nieaktualizowanego systemu Android. A to zachęta dla hakerów - ostrzega firma Bitdefender.

Pożyczka przez aplikację? Życie zamienia się w koszmar

W Indiach kwitną oszustwa związane z pożyczkami cyfrowymi. Mieszkańcy są przerażeni, a policja bezsilna.

Hakerzy ukradli głos Elona Muska. Klienci nabici w kryptowaluty

Oszustwa kryptograficzne przenoszą się na coraz wyższy poziom, czego dowodem może być ostatnia kampania promocyjna platformy BitVex. Jej autorzy wykorzystali prawdziwy głos Elona Muska, aby promować kryptowaluty.

Serwery na Księżycu ochronią dane. Bezpieczniejsze niż na Ziemi

Backup w chmurze? Nie, w kosmosie. Brzmi jak scence fiction, ale właśnie nad wdrożeniem takiego rozwiązania pracuje firma Lonestar Data Holdings, która ma plan budowy centrów danych na Księżycu.

Google: Rosyjscy hakerzy odpowiedzialni za wyciek mejli zwolenników brexitu

Nowa strona internetowa, która opublikowała e-maile kilku czołowych orędowników wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej, jest powiązana z rosyjskimi hakerami – twierdzi pracownik Google ds. cyberbezpieczeństwa oraz były szefa brytyjskiego wywiadu zagranicznego.

Koreańscy szpiedzy infiltrują firmy

Stany Zjednoczone ostrzegły, że pracownicy IT z Korei Północnej próbują zatrudniać się zdalnie w zachodnich firmach, ukrywając swoją prawdziwą tożsamość. Celem jest kradzież pieniędzy dla reżimu Kim Dzong Una.

Strach przed Chinami. Nowa aplikacja ma wykryć internetowych szpiegów

Rząd Wielkiej Brytanii uruchomił nową aplikację, która ma pomóc obywatelom i zapobiec by padli oni ofiarą zagranicznych szpiegów działających w internecie.

Media społecznościowe przed sądem. Współwinne masakry w Buffalo?

Serwisy internetowe, przez które Payton Gendron, 18-letni zabójca 10 osób w supermarkecie Tops w Buffalo w USA, informował o swoich planach, a potem transmitował, jak z zimną krwią strzela do bezbronnych, będą miały na karku prokuratora.

Koniec samotnych hakerów. Zmasowane ataki na Polskę

Aż 69 proc. krajowych firm odnotowało w minionym roku przynajmniej jeden incydent naruszenia bezpieczeństwa. Największe obawy budzą zorganizowane grupy cyberprzestępcze.

Amerykanie ostrzegają: możliwa eskalacja cyberwojny z Rosją

W Ukrainie trwa nie tylko wojna pozycyjna, ale także toczy się konflikt w cyberprzestrzeni, który może się jeszcze nasilić – twierdzi BBC, powołując się na wysokiego rangą urzędnika wywiadu USA.

Rosja zaatakowała łączność satelitarną godzinę przed inwazją na Ukrainę

Firma zajmująca się internetem satelitarnym Viasat została zaatakowana przez hakerów. Według wywiadu brytyjskiego i amerykańskiego stali za tym Rosjanie.

Zamiast parady i Putina Rosjanie zobaczyli antyrosyjskie hasła. Atak hakerów

Widzowie największych rosyjskich kablówek zamiast transmisji z parady w Moskwie i przemówienia Putina, zobaczyli informacje o rosyjskiej agresji na Ukrainę, antyrosyjskie i proukraińskie hasła.

Hakerzy stosują „podwójne wymuszenia”. Zarabiają dziesiątki milionów dolarów

Hakerskie grupy specjalizujące się w cyberatakach dla okupu (ransomware) dysponują budżetami na poziomie kilkudziesięciu czy nawet setek milionów euro.

Hakerzy ukradną nam 100 mln zł z kart płatniczych

Polski sektor finansowo-bankowy jest drugim, najbardziej zagrożonym pod względem liczby cyberataków – co tydzień dochodzi do 1067 prób cyfrowych uderzeń. A to więcej niż średnia na świecie (1034) – wynika z danych Check Point Software.

Coraz więcej dezinformacji. Odpowiedzią Kodeks Dobrych Praktyk

Sygnatariuszami Kodeksu jest jedenaście organizacji i instytucji, które opracowały ten dokument w trosce o jakość debaty publicznej. Zawarto w nim kluczowe zagadnienia w obszarze walki z dezinformacją, a także w zakresie rekomendowanych działań.