Rekordy dezinformacji w sieci. Te firmy tworzą bat na manipulacje

Wojna w Ukrainie spowodowała eskalację fałszywych treści w sieci. W odpowiedzi narodziła się nowa, intratna branża. Start-upy rosną w niej jak grzyby po deszczu.

Sztuczna inteligencja umie się już maskować. Sprytnie myli detektory

Gdy jedne algorytmy próbują oszukać rzeczywistość, generując plagiaty, fake newsy i imitując twórczość człowieka, inne starają się wykryć treści powstające z udziałem botów. W odpowiedzi pojawiają się systemy, które mają zmylić takie detektory.

„Koszmar prywatności”. Zbadano, co auta wiedzą o kierowcach

Samochody są coraz bardziej inteligentne i zdolne do zbierania informacji – dane z rozmaitych sensorów i systemów wysyłane są do producenta, a o skali zjawiska świadczyć może fakt, że auto jest w stanie gromadzić nawet 580 gigabajtów na godzinę.

Kasyna w Las Vegas złupili nastolatkowie. Coraz większe okupy dla hakerów

Wyższe kary i specjalne komórki do walki z cybergangami na razie głównie... podbiły kwoty okupów. Hakerzy są coraz bardziej zuchwali.

Tak zmasowanych cyberataków i tylu okupów jeszcze nie było

Plaga ataków na systemy informatyczne przy wykorzystaniu oprogramowania ransomware doprowadziła do boomu na polisy chroniące przed hakerami.

iPhone`y groźne przez zbyt wysokie promieniowanie. Francja blokuje sprzedaż

Francuskie władze wstrzymują sprzedaż modelu smartfona Apple iPhone 12 ze względu na ponadmiarowy poziom promieniowania, które może być niebezpieczne.

Unia Europejska: bezpieczniejsi w bardziej przejrzystej przestrzeni online

W obecnym środowisku cyfrowym, gdzie interakcje online są integralną częścią naszego życia, UE podjęła zdecydowany krok w kierunku ochrony naszych praw cyfrowych i stworzenia bezpieczniejszego i uczciwszego Internetu dla wszystkich. Akt o usługach cyfrowych (DSA) wprowadza bardziej odpowiedzialny i przejrzysty ekosystem online, wyznaczając nowy standard w dziedzinie regulacji cyfrowych.

Jak przestępcy zarabiają na Twoich danych? Odkryj mroczny świat cyberprzestępczości!

W ostatnich miesiącach obserwujemy wzrost ataków cybernetycznych na firmy, urzędy oraz osoby prywatne. W tym roku doszło do jednego z największych wycieków danych w historii polskiego Internetu[1] obejmującego ponad milion unikalnych rekordów z loginami i hasłami do różnych stron, w tym portali społecznościowych czy aukcyjnych. Szczegóły wycieku zaskakiwały nie tylko co do jego skali, ale łatwości z jaką można uzyskać dostęp do tych danych. Eksperci z krakowskiej firmy Axence, tłumaczą jak bronić się przed atakami i przede wszystkim jak skutecznie edukować pracowników.

Hakerzy Korei Północnej okradli Rosjan z kluczowych technologii rakietowych

Izolowane reżimy mają sprawdzone sposoby na kradzież zagranicznych technologii. Kiedyś brylowali w tym sowieccy szpiedzy. Dziś północnokoreańscy hakerzy wyciągają militarne technologie od Rosji. Tymczasem Kreml chce w Korei Północnej kupować broń.

Naukowcy stworzyli niezwykle bezpieczny system płatności. Dzięki fizyce kwantowej

Mimo że wrażliwe dane zastępowane są ciągami liczb, to przestępcy mają sposoby na złamanie kodów i uzyskanie dostępu do prywatnych danych klientów. Fizycy kwantowi rzucili im wyzwanie.

Nowy serwis Zuckerberga gniazdem propagandy Rosji i Chin. „Ćwiczenia na demencję”

W przeciwieństwie do Facebooka i Instagrama, zweryfikowane konta w Threads nie są oznaczone jako media kontrolowane przez państwo. A to głównie serwisy z Rosji i Chin, co pokazuje, że rywal Twittera (obecnie X) już nie radzi sobie z dezinformacją.

Nie żyje Kevin David Mitnick. Najsłynniejszy haker w historii

Na celowniku służb był od pierwszego dużego włamania, gdy miał 20 lat, choć pierwsze przestępstwo popełnił jako 12-latek. Stał się celebrytą, wygłaszał odczyty. Zmarł w wieku 59 lat na raka trzustki.

Hakerzy częściej atakują w Polsce dla okupu. Firmy muszą płacić miliony

Nasz kraj trafił do niechlubnej czołówki państw z największą liczbą ataków ransomware. Przestępcy uderzają głównie w sektor użyteczności publicznej – podaje Check Point.

Facebook i Instagram mają problem. Norwegia wprowadziła zakaz śledzenia

Norweski Urząd Ochrony Danych nakazał koncernowi Meta, firmie macierzystej Facebooka i Instagrama, zaprzestanie wyświetlania użytkownikom spersonalizowanych reklam na podstawie ich aktywności online.

Sposób na „tanie BMW z Polski”. W rosyjską pułapkę wpadli pracownicy ambasad

Hakerzy podejrzani o współpracę z rosyjskim wywiadem, zaatakowali dziesiątki dyplomatów różnych krajów w Ukrainie. Do ambasad w Kijowie trafiło cyfrowe ogłoszenie o sprzedaży przez polskiego dyplomatę używanego samochodu.

Twórcy ChatGPT boją się „superinteligencji”. Tworzą specjalną grupę

Aby zapobiec zbuntowaniu się AI, która może osiągnąć samoświadomość i zagrozić nawet ludzkiej egzystencji, firma OpenAI chce stworzyć odpowiednie zabezpieczenia. Werbuje właśnie najlepszych ekspertów od sztucznej inteligencji.

Najbezpieczniejsze komunikatory zhakowane. Rosja ma wyjątkowy system szpiegowski

Popularne komunikatory WhatsApp, Signal i Telegram, które dzięki szyfrowaniu treści sprawiały, że można było bez większych obaw wymieniać się wiadomościami, padły ofiarą rosyjskich hakerów. Teraz Kreml ma wszystkich na widelcu.

Prezydent Francji za zamieszki wini TikToka i gry wideo. Chce cenzury

Podpalanie aut, rabowanie sklepów, napady na bankomaty i walki z policją – fala zamieszek we francuskich miastach narasta. Prezydent Emanuel Macron niespodziewanie za agresję protestujących oskarżył treści w sieci, które „zatruwają głowy młodym”.