Jeff Bezos, założyciel Amazona, daleko w tyle zostawił rywali w rankingu Bloomberg Billionaires Index. Na jego liczniku we wtorek wybiło 211 miliardów dolarów. Dzięki Pentagonowi.

Amerykański resort obrony właśnie poinformował o zerwaniu kontraktu z Microsoftem na usługi chmurowe o wartości 10 miliardów dolarów. Na tę wieść akcje Amazona poszły w górę o 4,7 proc, a w portfelu Bezosa wylądowało dodatkowe 8,4 mld dolarów. Decyzja Pentagonu o zerwaniu kontraktu w Microsoftem , jak zauważa Bloomberg, wskazuje, iż resort obrony zamierza podzielić chmurowy tort między Microsofta i Amazona.

CZYTAJ TAKŻE: Koniec ery Bezosa. To on teraz będzie rządził w e-handlu

Drugi w rankingu Bloomberg Billionaires Index jest Elon Musk, założyciel Tesli, którego majątek wynosi 180,8 mld dolarów, a w styczniu przez moment sięgał 210 mld dol.

Później Musk i Bezos zmieniali się na pozycji lidera, ale w połowie marca szef Amazona odjechał rywalowi, kiedy akcje Amazona poszły w gorę o 20 proc.

Ostatnie miejsce na podium rankingu miliarderów zajmuje Francuz Bernard Arnault, władca luksusowego imperium LVMH. Jego majątek szacowany jest na 168,5 mld dolarów.