Administrator serwisy NK.pl czyli koncern Ringier Axel Springer rozsyła do użytkowników informację iż z dniem 27 lipca 2021 r. zostanie on zamknięty. Oznacza to wypowiedzenie wszelkich umów zawartych z użytkownikami np. na określone usługi. Więcej informacji w newsletterze nie ma. Również właściciel serwisu nie poinformował o przyczynach takiej decyzji.

CZYTAJ TAKŻE: Facebook widzi czarno przyszłość. Powód? Apple

Nasza Klasa przecierała w Polsce szlaki dla mediów społecznościowych, nasz kraj był jednym z niewielu (obok np Rosji) w którym to nie Facebook od razu zdominował ten rynek. Dopiero pod koniec 2010 r. amerykański potentat zdetronizował Naszą Klasę. W szczytowym momencie miesięcznie miał on nawet kilkanaście milionów użytkowników.

W 2008 r. estoński fundusz Forticom kupił 70 proc. udziałów Naszej-Klasy.pl wartych nawet 200 mln zł, później jeszcze kilka razu serwis przechodził z rąk do rąk.  

Twórcy serwisu Maciej Popowicz i Arkadiusz Pernal w 2011 r. założyli studio Ten Square Games, produkujące gry.

Ringier Axel Springer wyjaśnia, że nadal będzie rozwijał obszar casual gamingu. Najbardziej popularne gry z katalogu, który w ciągu ostatnich lat angażowały użytkowników NK.pl, będą rozwijane i zostaną przeniesione do serwisu Game Planet. Rozbudowywany będzie także międzynarodowy serwis Onlygames, a NK.pl, który przez ostatnie lata zmienił swoją specyfikę z portalu społecznościowego na serwis gamingowy, zakończy w związku z tym działalność 27 lipca br. Umożliwi to „dalszy rozwój usług typu casual gaming na rynkach międzynarodowych”. Przez najbliższe dwa miesiące użytkownicy będą mieli możliwość ściągnięcia zdjęć i informacji ze swoich kont na platformie NK.pl.