„Miliony inwestorów detalicznych naprawdę liczą na wzrost kursów kryptowalut, by poprawić swój standard życia. (…) Oczywiście biorą na siebie ryzyko, gdy inwestują, a wszyscy wiedzą, że należy być przygotowanym na dużą zmienność na rynku kryptowalut. Twoje tweety z ostatniego tygodnia pokazują jednak wyraźną pogardę dla zwykłych pracujących ludzi. Gdy ciężko pracujący ludzie tracą marzenia przez twoją publiczną dziecinadę, wyśmiewasz ich za pomocą memów siedząc w jednej ze swoich posiadłości wartych miliony dolarów” – stwierdzili hakerzy z Anonymous.

CZYTAJ TAKŻE: Tesla ma kłopoty przez tweety Elona Muska

Odnieśli się oni w ten sposób do tweetu Muska z piątku, który sprowokował przecenę bitcoina o 7 proc. w ciągu jednego dnia. Musk w ostatnich miesiącach wielokrotnie tweetował na temat kryptowalut przyczyniając się do gwałtowych zwyżek i spadków ich kursów. Uderzył też w rynek ogłaszając, że jego spółka Tesla nie będzie już przyjmować zapłaty w bitcoinach.

W sobotę doprowadził do dużego skoku kursu mało znanej kryptowaluty o nazwie CumRocket (co da się przetłumaczyć jako „SpermoRakieta”). Jej kurs skoczył w ciągu jednego dnia z 0,06 dol. do 0,26 dol. Musk podbił kurs umieszczając w swoim tweecie emotikony: kropelki wody, rakietę, strzałkę i Księżyc, co miało oznaczać „CumRocket na Księżyc!”.

Hakerzy z Anonymous twierdzą, że Musk ma przerośnięte ego i cierpi na „kompleks mesjasza”, który powoduje, że ciągle stara się zwracać na siebie uwagę. Uważają też, że jego działalność biznesowa jest często szkodliwa.

CZYTAJ TAKŻE: Musk na Marsa wyśle tylko ochotników. „Możecie już nie wrócić”

„Jest to oczywistym dla dzieci pracujących w twoich zagranicznych kopalniach litu, które niszczą też lokalne środowisko. Musisz być otwarty w kwestii swojej chęci do organizowania zamachów stanu mających na celu ustanawianie dyktatorów w miejscach, gdzie wydobywa się twoje toksyczne produkty. Przedwcześnie ukoronowałeś się „Imperatorem Marsa”, miejsca, gdzie chcesz wysyłać ludzi na śmierć” – stwierdzili hakerzy z Anonymous.