Spółka zakończyła proces laboratoryjny innowacyjnej metody recyklingu, a teraz szykuje się do przetwarzania do 2 tys. ton paneli fotowoltaicznych rocznie. Dzięki opracowanej wraz z Akademią Górniczo-Hutniczą metodzie, możliwy jest prawie całkowity recykling produktów PV, wraz z odzyskaniem cennych surowców. Planowany przez 2loop Tech łódzki zakład ma być pierwszą tego typu wyspecjalizowaną placówką w kraju. W pierwszej fazie możliwy będzie recykling ok. 1 tys. ton paneli w ciągu roku.

Czytaj więcej

Start-upy 2024. Te polskie firmy mogą zaskoczyć w tym roku

To kropla w morzu potrzeb, dlatego 2loopTech zapowiada stały rozwój mocy przerobowych. – Trwają prace wdrożeniowe i już w najbliższym czasie zaczniemy odbierać panele od klientów. Szacujemy, że w pierwszym roku działalności osiągniemy 3 miliony złotych przychodu – wylicza Maciej Tora, prezes 2loopTech. I zaznacza, że dzięki zakładowi przeróbki firma chce rozwijać kolejne segmenty działalności, jak np. recykling turbin wiatrowych.

Od ponad roku start-up prowadzi równolegle badania nad wykorzystaniem tzw. recyklatu w mieszankach betonowych – dodaje Maciej Tora.