Netfliksowi przybywa rywali. Teraz uderzy HBO

HBO Max przejmie od Netflixa prawo do streamowania tak popularnych seriali jak “Przyjaciele”
YouTube

Pozycja Netflixa jako lidera na rynku platform streamingowych może zostać zachwiana przez nowe dziecko WarnerMedia – HBO Max.

HBO Max ma być ulepszoną wersją dobrze już znanego na świecie HBO Go czy HBO Now, największą różnicą okazać się mają produkcje pochodzące z innych wytwórni. Do tej pory na popularnym HBO Go mogliśmy oglądać seriale czy filmy produkcji wyłącznie Home Box Office. Nowy serwis zadebiutować ma wiosną 2020 roku.

CZYTAJ TAKŻE: Apple rzuca wyzwanie Netflixowi i HBO

Korporacja WarnerMedia od dłuższego czasu szykowała odpowiedź na Netflixa, przy premierze nowej platformy ujawniła rąbka tajemnicy dotyczącej jakich produkcji możemy się spodziewać. Z racji tego, że konglomerat jest w posiadaniu kilku dużych marek wydających topowe produkcje, będzie mógł konkurować z Netflixem. Oprócz własnych produkcji HBO Max planuje przejęcie kilku serii wprost od konkurencji.

Nowa usługa ma zawierać produkcje takich wydawców jak – Warner Bros., New Line, DC Entertainment, CNN, TNT, TBS, truTV, The CW, Turner Classic Movies, Cartoon Network, Adult Swim, Crunchyroll, Rooster Teeth, Looney Tunes i wiele innych. Dodając do tego ekskluzywne treści (MAX Orginals), okazać się może, że pozycja Netflixa nieco stopnieje na rzecz konkurencji.

CZYTAJ TAKŻE: To będzie wielka bitwa. Disney Plus i Rakuten.TV uderzą w Netfliksa

Największą zmianą na rynku okazać się może, że to właśnie HBO Max przejmie od Netflixa prawo do streamowania tak popularnych seriali jak “Przyjaciele” czy “Rick and Morty”. To z kolei może przeciągnąć sporą część klientów na stronę WarnerMedia. Z pewnością dużą rolę odegra tu cena subskrypcji. Na razie nie podano oficjalnych cen, jednak nieoficjalne źródła podają, że cena na terenie Stanów Zjednoczonych ma wynosić około 17 dolarów (dziś HBO Go kosztuje 15 dol.). Jeżeli nieoficjalne dane się potwierdzą konkurencja na rynku może się zaostrzyć, obecnie najbogatsza opcja Netflixa to koszt 16 dol.

Poza tymi dwoma serwisami rozwijają się kolejne platformy takie jak Disney+, Prime od Amazona czy Hulu, dodatkowo zauważyć można wysyp kolejnych aplikacji streamingowych od wydawców, w przyszłości okazać się może, że będziemy zmuszeni do subskrybowania kilku serwisów jednocześnie ze względu na tak duże rozproszenie poszczególnych tytułów. Już w zeszłym miesiącu sieć telewizyjna NBC ogłosiła wycofanie swojego serialu “The office” z Netflixa na rzecz ich autorskiego serwisu.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

CD Projekt już wart więcej niż Orlen

Notowania producenta gier biją kolejne rekordy. Studio jest już trzecią, co do wartości rynkowej, ...

Rożyński: Szpieg w naszej kieszeni

Aby podsłuchiwać polityków i wyciągać tajemnice państwowe, nie trzeba już kosztownych urządzeń, masy czających ...

PSL promuje się grą. Nie zgodzisz się z partią, przegrywasz

W ramach kampanii przed październikowymi wyborami Polskie Stronnictwo Ludowe przygotowało prostą grę. Zbieramy w ...

Wiceprezes Huawei wypuszczona na wolność za kaucją

Aresztowana w ubiegłym tygodniu w Kanadzie dyrektor finansowa Huawei, Sabrina Meng Wanzhou, wyszła na ...

Algorytm kupi mieszkanie. Błyskawicznie

Stworzył platformę Allani, agregator ofert e-sklepów, który odsprzedał Grupie WP. Kierował jednym z bardziej ...

Zamów przez internet jajka, zjedz i zapłać za trzy tygodnie

Serwis zakupowy Szopi.pl pierwszy w Polsce oferuje klientom w internecie zakupy spożywcze z opóźnioną ...