Polski medyczny startup przejmuje we Włoszech

Fotolia.com

Do rodzimej Grupy DocPlanner, znanej u nas z serwisu ZnanyLekarz, dołącza TuoTempo, włoski producent oprogramowania dla placówek medycznych i szpitali.

Polski startup to jedna z wiodących na świecie platform do umawiania wizyt lekarskich online. Swoją siłę zbudowała m.in. przejmując kilka lat temu włoskiego rywala – Doctoralię. Teraz spółka stworzona przez Mariusza Gralewskiego przejmuje kolejnego zagranicznego gracza. TuoTempo to liczący się europejski dostawcy rozwiązań CRM (Customer Relationship Management, czyli rozwiązań IT do zarządzanie relacjami z klientem) dla dużych placówek, medycznych. Dzięki tej akwizycji DocPlanner buduje kolejną nogę biznesową, mocno osadzoną w branży medycznej, skierowany do prywatnych podmiotów medycznych. Wartości transakcji nie ujawniono.

CZYTAJ TAKŻE: Goldman Sachs wsparł ekspansję polskiego startupu. Będzie o nim głośno

DocPlanner oferuje lekarzom i placówkom medycznym pakiet usług marketingowych oraz oprogramowanie, które pozwalają dostarczać lepszą i bardziej wydajną opiekę zdrowotną. Firma zapewnia pacjentom możliwość rezerwacji wizyt lekarskich online oraz – dodawania opinii o lekarzach lub specjalistach. Ponadto oferuje lekarzom i klinikom rozwiązania SaaS (oprogramowanie sprzedawane jako usługa). Z kolei włoskie TuoTempo zapewnia wielofunkcyjny system CRM, który integruje się z oprogramowaniami w placówkach medycznych i szpitalach, umożliwiając automatyzację i usprawnienie ich pracy (pacjenci mogą korzystać z interaktywnych usług cyfrowych, m.in. aplikacji mobilnej, poprzez którą sprawdzą swoje wyniki badań lub historię leczenia, ale także rezerwacji i płatności online, przypomnień, czy video konsultacji).

CZYTAJ TAKŻE: Genetyka przepowie naszą przyszłość. Rewolucja w medycynie

Do tej pory Grupa DocPlanner koncentrowała się na świadczeniu rozwiązań systemowych dla mniejszych podmiotów medycznych (placówki od 2 do 20 lekarzy i lekarze indywidualni). Przejęcie TuoTempo otwiera drzwi do sektora największych dostawców usług medycznych. Piotr Radecki, dyrektor zarządzający w ZnanyLekarz.pl, podkreśla, że akwizycja ta to duże wyzwanie. – Jednoczymy siły po to, by wspierać i digitalizować służbę zdrowia oraz poprawiać doświadczenia pacjentów w kolejnym, bardzo ważnym dla nas segmencie placówek medycznych – wyjaśnia Radecki.

Donatello Bianco, założyciel TuoTempo, zaznacza, że w Grupa DocPlanner to „idealna mieszanka energii, sposobu myślenia i międzynarodowej kultury”. – Tego potrzebujemy, aby skalować nasz CRM na całym świecie. Mariusz Gralewski i zespół DocPlanner wspaniale reprezentują te wartości – dodaje Bianco.

CZYTAJ TAKŻE: Miniaturowe roboty zrewolucjonizują medycynę. Będą leczyć od wewnątrz

Grupę DocPlanner odwiedza 30 mln pacjentów miesięcznie, a w każdym miesiącu umawianych jest 1,5 mln wizyt. W bazie danych znajduje się ponad 2 mln lekarzy i pracowników służby zdrowia z 15 krajów (z łączną liczbą 2,4 milionów opinii). Startup powstał w 2012 r. Dziś zatrudnia 1300 osób i posiada biura w Warszawie, Barcelonie, Stambule, Rzymie, Meksyku, Kurytybie, Santiago, a od teraz również w Bolonii. Udziałowcami w spółce są m.in. fundusze Point Nine Capital, Goldman Sachs Private Capital i One Peak Partners. Firma od inwestorów zebrała łącznie 130 mln euro

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Robot zrobi zastrzyk i pobierze krew. Szybko i prawie bez bólu

W Uniwersytecie Rutgers, w amerykańskim stanie New Jersey, opracowano nowatorskie rozwiązanie – maszynę biurkową, ...

Rozkręca się boom na smartwatche

Zapotrzebowanie na specjalistyczne wyświetlacze do inteligentnych zegarków bije rekordy. Producenci takich ekranów pracują pełną ...

Rewolucja w futbolu? Aplikacja zastąpiła trenera

Piłkarze i kibice w Hiszpanii są w szoku. Władze grającego w czwartej lidze klubu ...

Trump znów krytykuje Twittera. Na Twitterze

Prezydent USA Donald Trump po raz kolejny skrytykował w niedzielę Twittera, oskarżając tę platformę ...

Izrael użyje służb i technologii szpiegowskich przeciwko epidemii

Premier Izraela Benjamin Netanyahu zapowiedział, że rząd sięgnie do zaawansowanych systemów cyfrowych służących do ...